Raksti
Preses telpa

Ziņas


 • „CEMEX uzņēmumā drošības garantēšana ir galvenā prioritāte. Mēs uzskatām, ka katram pēc savas darba dienas ir jāatgriežas mājās pie savām ģimenēm tikpat droši, kā tad, kad viņi dodas uz darbu. Drošības garantēšana ir iekodēta gan mūsu globālā uzņēmuma, gan arī katra darbinieka DNS.
  CEMEX saņem balvu par labu praksi darba aizsardzībā
 • Informējam, ka š.g. 1.oktobrī LR Uzņēmumu reģistrā ir veiktas sekojošas izmaiņas saistībā ar SIA "Rudus" - nomainīts uzņēmuma nosaukums un juridiskā adrese. No minētā datuma uzņēmums ir reģistrēts kā SIA "CEMEX materiāli" ar sekojošiem rekvizītiem: SIA „CEMEX materiāli” Reģ. nr.
  SIA "RUDUS" pārreģistrēts kā SIA "CEMEX materiāli"
 • Projekta ietvaros tiks izveidots statistikas pētījums par darba drošību un veselības aizsardzību un biežākajiem riskiem, apkopoti uz cementa industriju attiecināmie darba drošības un veselības aizsardzības noteikumi Eiropas Savienības un tās dalībvalstu līmenī, izveidotas 10 animācijas filmas, kas ataino statistikas pētījumā noteiktos galvenos riskus, kā arī izstrādāta mājas lapas (www.safecement.com), lai izplatītu informāciju par projektu un tā rezultātiem.
  CEMEX Latvija piedalās projekta SAFECEMENT īstenošanā
 • Ierindojoties 16.vietā, CEMEX ir vienīgais Latīņamerikas uzņēmums un vienīgais būvmateriālu ražošanas uzņēmums, kas ir ticis iekļauts šajā sarakstā. Kopumā tika izvērtēti vairāk nekā 200 uzņēmumi, un CEMEX iekļuva topā, pateicoties uzņēmuma izveidotajai Patrimonio Hoy programmai.
  Fortune novērtējis CEMEX pozitīvo ietekmi pasaulē
 • Tā ir augstākā ēka Meksikā – 246 m jeb 57 stāvi. Tā ir ievērojama arī betona sienu dēļ, kuras, skatoties no konkrēta leņķa, līdzinās lielai atvērtai grāmatai. Šīs ēkas sienas, kas kalpo kā torņa mugurkauls, tika būvētas izmantojot CEMEX Fortis betonu.
  Torre Reforma: betona milzis Meksikā
 • Konkursa prioritātes: - droša un veselīga dzīves vide (t.sk. preventīvie pasākumi un izglītošanas aktivitātes); - vides sakopšanas, aizsardzības un saglabāšanas aktivitātes (t.sk. preventīvie pasākumi un izglītošanas aktivitātes); - izglītības iespēju un sabiedrisko aktivitāšu veicināšana Madonas novada iedzīvotājiem kultūras, sporta un sociālo jautājumu jomās.
  CEMEX Iespēju fonds izsludinās pirmo atklāto projektu pieteikumu konkursu Madonas novadam
 • „Uzņēmums CEMEX pasaulē ir ne tikai viens no līderiem cementa un betona ražošanā, bet arī betona ceļu segumu risinājumos. Tā piemēram, 2014.gadā CEMEX visā pasaulē uzbūvēja vairāk kā 10 miljonus m2 ceļu, kas pielīdzināms 1500 km garai divu joslu šosejai.
  CEMEX prezentē Latvijā inovatīvu ceļu būves tehnoloģiju - valčbetonu
 • Katru gadu CEMEX izvērtē labākos būvniecības projektus un noskaidro tos cilvēkus, kuri šos projektus ir īstenojuši – arhitekti, inženieri, investori un būvnieki. Iepazīstināsim ar vienu no projektiem, kuras autors ieguvis šo balvu.
  CEMEX Būvniecības balva Meksikā: Romas betona risinājums
 • Investīciju projekts Filipīnās ir daļa no mūsu stratēģijas izvēlēties tos tirgus, kuri nodrošina ienesīgumu ilgtermiņā. Investīciju projekta ietvaros tiks uzbūvēta jauna integrētā cementa produkcijas līnija ar 1,5 miljonu tonnu kapacitāti Luzonā, CEMEX Solid rūpnīcā. Tas dubultos mūsu Solid rupnīcas kapacitāti un nodrošinā, ka Filipīnās par 25% palielinās cementa kapacitāte.
  Filipīnās jauns investīciju projekts
 • Tāpat Atbildīgas biznesa nedēļas ietvaros tika apsveikti uzņēmumi, kuriem šogad tika piešķirts „Ģimenei draudzīga komersanta” statuss. CEMEX šogad atkārtoti ieguva šo Labklājības ministrijas atzinību, ar kuru var lepoties vien 11 Latvijas uzņēmumu, kuri īsteno ģimenei draudzīgu politiku gan savā uzņēmumā, gan plašākas sabiedrības kontekstā, sniedzot pakalpojumus un nodrošinot atbilstošu vidi.
  CEMEX saņem vairākus apbalvojumus par sasniegumiem ilgtspējā
 • Varam būt lepni, ka šī projekta būvniecībai CEMEX jau piegādājis ap 1900 m3 betona, kas tika izmantots pamatu un ēkas virszemes daļas karkasa būvniecībai. Medicīnas centra kopējā platība būs 2860 m2.
  CEMEX piedalās Nukleārās medicīnas centra laboratorijas ēkas būvniecībā
 • Balvu - „Lielo ozolzīli” - saņēma tie sadarbības partneri, kas ilgtermiņā sevi pierādījuši kā sociāli atbildīgus darba devējus – attīstījuši sociālo dialogu, rūpējušies par darbinieku sociāli ekonomisko apstākļu un darba vides uzlabošanu. Balvas piešķirtas 8 uzņēmumiem, tostarp arī CEMEX, 3 pašvaldībām, 4 valsts vai pašvaldību uzņēmumiem, 2 slimnīcām un 1 skolai.
  CEMEX saņem Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības sadarbības partnera balvu
 • SIA „Koka ziemas dārzi” kokapstrādes ceha piebraukšanas un apgriešanās laukums smagajām automašīnām ir Latvijā pirmais industriālais objekts, kurā pēc šīs tehnoloģijas ieklāts segums vairāk kā 1000 m2 platībā. „Sākot ar šo gadu CEMEX Latvijā piedāvā jaunu ceļu un laukumu būves tehnoloģiju – ilgnoturīga betona segumu, kura ieklāšanai tiek izmantota asfaltbetona tehnika.
  Ieklāts Latvijā pirmais ar veltni blīvēta betona laukums
 • Arhitekta Cesar Pelli uzņēmums Pelli Architects izveidoja projekta dizainu Sanfrancisko transporta sistēmas centram ar mērķi iegūt LEED (Enerģijas un vides dizaina līderis jeb Leadership in Energy & Environmental Design) zelta sertifikātu. Ir aprēķināts, ka laikā no 2000.līdz 2030.gadam Ziemeļkalifornijas līča reģionā kopumā iebrauks 1,25 miljoni jaunu transportlīdzekļu, kas ir 31,5% pieaugums trīsdesmit gadu laikā.
  CEMEX piedalās modernas transporta sistēmas projektā Kalifornijas līča reģionā
 • Jau kopš 1993.gada CEMEX sadarbojas ar pasaules dabas aizsardzības organizācijām, lai radītu iespaidīgas dabas fotogrāfiju grāmatas. Šoreiz CEMEX projektu īstenoja sadarbībā ar Starptautisko dabas un dabas resursu aizsardzības savienību (IUCN), kas ir pasaules vecākā un lielākā globālā vides organizācija.
  Jauns izdevums CEMEX Dabas grāmatu sērijā
 • Konkursa prioritātes: 1) pasākumi, kas veicina sabiedrības izpratni, zināšanas par drošu, veselīgu dzīves veidu un fiziskajām aktivitātēm (t.sk. sports); 2) pasākumi, kas veicina katra indivīda zināšanas par vidi un atbildīgu rīcību pret to (t.sk. izglītojoši pasākumi); 3) pasākumi, kas veicina iedzīvotāju piederības un atbildības jūtas par savu pilsētu, pagastu un/vai novadu.Projektu pieteikumu iesniegšana līdz 2015.
  Informācija par nodibinājuma "CEMEX Iespēju fonds" atklāto projektu pieteikumu konkursu
 • Visi uzņēmumi tika vērtēti trīs kategorijās – pasažieru pārvadātāji, kravas vai speciālā pielietojuma autoparki, kā arī zemāka riska autoparki. Jāatzīmē, ka šogad konkursam bija pieteikušies daudz vairāk dalībnieku nekā iepriekšējā gadā, tādējādi palielinot savstarpējo konkurenci.
  CEMEX Latvija betona autoparks ierindots starp drošākajiem ceļu satiksmē
 • Sākot ar 1.janvāri līdz pat 31.jūlijam National Geographic Latvija sadarbībā ar SIA “CEMEX” un Latvijas Ornitoloģijas biedrību (LOB) rīko fotokonkursu “Atpazīstam putnus Latvijā”, kura laikā ikviens entuziasts var iesūtīt savas labākās Latvijas putnu fotogrāfijas. Lai piedalītos, fotogrāfijas var augšuplādēt žurnāla “National Geographic Latvija” facebook lapā vai iesūtot vēstules formātā https://www.facebook.com/NationalGeographicLatvija.
  National Geographic Latvija fotokonkurss sadarbībā ar CEMEX un LOB
 • 27.janvārī, Latvijas Dabas muzeja 170 jubilejas gada pasākumiem veltītā informatīvā pasākuma laikā, SIA „CEMEX” un muzeja pārstāvji svinīgi parakstīja dāvinājuma līgumu, par pagājušā gada nogalē uzņēmumam piederošajā karjerā atrastā mamuta ilkņa fragmenta nodošanu Dabas muzeja krājuma papildināšanai.
  Latvijas Dabas muzejs saņem CEMEX dāvinājumu – karjerā atrastu mamuta ilkni
 • Šis projekts ietver lielu konstrukciju – kambaru, kurus ģeotehniskajās inženierzinātnēs dēvē par kesoniem (caissons) – izbūvi. Kuģiem piestājot piestātnē, no šiem kambariem tiek izsūknēts ūdens (angļu valodā šo procesu sauc par drydocking), ļaujot piekļūt kuģa apakšējai daļai un veikt tādus remonta vai uzturēšanas darbus, kas zem ūdens nebūtu iespējami.
  CEMEX piedalās Francijas un Panamas lielāko ostu attīstības projektos
 • Mūsdienās, pateicoties izdevīgai šīs ēkas atrašanās vietai, tā ir pieprasīts tūristu un vietējo iedzīvotāju apskates objekts. Jāatzīmē, ka 2006.gadā Centennial Hall tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. “Šādas nozīmes ēku atjaunošana ir jāveic ar ārkārtīgi lielām rūpēm pret vēstures mantojumu,” norāda CEMEX Polija prezidents Marcelo Catala. “CEMEX sadarbojās ar klientu, lai spētu risināt vislielākos izaicinājumus."
  CEMEX piedalās UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautas ēkas atjaunošanā Polijā
 • Līdzīgi kā citās CEMEX biznesa vienībās pasaulē, CEMEX Polijas komanda ir aktīvi centusies veicināt izpratni par betona ceļu būvi valstī. Kā Polijas Cementa asociācijas biedri, viņi ir izglītojuši amatpersonas par betona virsmu priekšrocībām un ir palīdzējuši sagatavot segumu standartu, kuru ir atzinusi nacionālā ceļu un lielceļu institūcija.
  Polijas tirgū sevi piesaka betona ceļi
 • Pirmajās divās apmācību dienās, kas norisinājās Rīgā, lekcijas un praktiskos uzdevumus vadīja ārzemju vieslektori ar vairāk kā 20 gadus ilgu pieredzi betona ceļu jomā - Roberts Roddens no Amerikas Betona ceļu asociācijas un Martins Ašfīlds no Lielbritānijas CEMEX, kā arī vairāki vietējie eksperti no Ceļueksperts, ceļu būves uzņēmuma Binders, Rīgas Tehniskās universitātes un CEMEX.
  Latvijas ceļu projektētāji un būvnieki ieinteresēti betona ceļu tehnoloģijā
 • CEMEX izpilddirektors Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā Greiems Rasels (Graham Russell) par iegūto apbalvojumu: “Esam pagodināti, ka mūsu uzņēmums atkārtoti tiek atzīts par labāko darba devēju Kurzemē. Vēlos uzsvērt, ka darbinieki ir mūsu galvenā vērtība un pateicoties viņu darbam un aktīvai iesaistei mēs kopīgi veidojam arvien labāku uzņēmumu.
  CEMEX saņem LDDK Gada balvu kā labākais darba devējs Kurzemes reģionā
 • Konkursa dalībnieki tika aicināti dalīties labajā praksē par kādu uzņēmuma īstenoto iniciatīvu vai pasākumu, kas vērsts uz darbinieku stresa mazināšanu un darba drošības veicināšanu.
  CEMEX iegūst otro vietu darba drošības konkursā “Zelta ķivere”
1 | 2 | 3 |

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved