Raksti
Preses telpa

Ziņas


 • SIA „CEMEX” pārstāvji apliecina, ka pirmās alternatīvā kurināmā NPS* kravas ir sadedzinātas cementa rūpnīcā Brocēnos. Visā projekta īstenošanas laikā tiks turpināta neitralizētā materiāla pielāgošana SIA „CEMEX” tehnoloģiskajiem un kvalitātes parametriem. Lai nodrošinātu turpmāku sagatavotā materiāla atbilstību kvalitātes rādītājiem, pilnsabiedrība „Inčukalns Eko” sērskābā gudrona Dienvidu dīķa teritorijā ir ierīkojusi laboratoriju sagatavotā gudrona testēšanai un pārbaudei, pirms kurināmais tiek izvests ārpus teritorijas.
  CEMEX rūpnīcā Brocēnos sadedzinātas pirmās sērskābā gudrona kravas
 • Uzņēmums izstrādājis un piegādājis īpašu betonu, kas atbilst tuneļa sarežģītajai konstrukcijai. Ņemot vērā, ka tuneļa būvniecība norisinājās zem ūdens līmeņa, saskaņā ar projekta būvniecības uzņēmuma „Constructora Túnel de Coatzacoalcos” pasūtījumu tika izstrādāta īpaša betona recepte, kas piemērota dažādiem konstrukcijas elementiem un apstākļiem.
  CEMEX Meksikā piedalās pirmā zemūdens tuneļa būvniecības projektā
 • LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, uzrunājot bērnus, norādīja, ka viņu uzdevums būs rūpēties par dabu nākotnē, tāpēc bērniem jābūt vērīgiem un ieinteresētiem un jāmācās domāt patstāvīgi, ņemot vērā, ka arī pieaugušie var kļūdīties.
  Godināti skolēnu konkursa "Iepazīsti putnu pasauli" aktīvākie dalībnieki
 • Desmit gadu laikā ar fonda finansiālu atbalstu, kas sastāda vairāk nekā pusmiljonu eiro, īstenotas jau vairāk kā 315 sabiedrības iniciatīvas. Visvairāk projektu īstenoti Saldus un Brocēnu novados - 297, jo fonda darbība pirmos astoņus darbības gadus fokusējās uz atbalsta sniegšanu šiem diviem novadiem.
  Nodibinājumam „CEMEX Iespēju fonds” aprit desmit gadu
 • CEMEX Meksikā piedalījies inovatīva produkta tehnoloģijas izstrādē, kas ļāva īstenot Starptautiskā Baroka laikmeta muzeja būvniecības projektu Pueblas pilsētā Meksikā. Muzejs ir viens no valsts ievērojamākajiem kultūras centriem. Arhitektūras projekta autors ir Tojo Ito (Toyo Ito), 2013.gada Pritzker arhitektūras balvas ieguvējs.
  CEMEX piedalās Starptautiskā Baroka laikmeta muzeja būvniecības projektā
 • Trīs nostiprinātas jūras piekrastes nogāzes – Artha (250 m), Sainte-Barbe (180 m) un Socoa (490 m) Francijas Saint-Jean-de-Luz reģionā – būvētas 19.gs.beigās, tādēļ tām ir nepieciešami regulāri atjaunošanas darbi. Pēc tam, kad 2016.gadā vētra Francijā bija izskalojusi piekrastes nogāzes, Atlantijas Pireneju departaments (Pyrénées-Atlantiques) ieplānoja trīs liela mēroga nogāžu rekonstrukcijas darbus.
  CEMEX betons izmantots jūras piekrastes sienu stiprināšanā Francijā
 • Tagad projektiem ir pievienojies Olimpiskais Lionas futbola kluba treniņu un dzīvošanas komplekss OL Academie Groupama Lionas pilsētas Meyzieu rajonā. Šis būs Francijas augstākās līgas treniņu komplekss ar sešiem futbola laukumiem, treniņu ēku ar restorānu, bibliotēku un mācību telpu. Kompleksa kopējā platība ir 68,000 m2, un tā būvniecību tika pabeigta 6 mēnešu laikā.
  CEMEX betons izmantots Francijas futbola kompleksa būvniecībā
 • Uzzini kāda ir darba vide CEMEX uzņēmumā, kā arī iepazīsties ar Tevis interesējošās profesijas darba pienākumiem un ikdienu. Tāpat varēsi iegūt zināšanas par cementa ražošanu. Pie mums iegūtā pieredze palīdzēs Tev izvēlēties nākotnes profesiju un studijas!
  Ēnu diena būvmateriālu ražošanas uzņēmumā CEMEX
 • Lumina ir četru ēku komplekss ar 655 augstas klases dzīvokļiem un tirdzniecības vietām. Divas deviņu stāvu ēkas savieno 43 stāvu torni ar 38 stāvu torni, un kopumā projekts aizņem gandrīz 7000 kvadrātmetrus. Tā ka Lumina tika būvēta laikā, kad uzlabojas pilsētas finansiālā situācija, arvien palielinājās interese būvēt arī citus mājokļu projektus, lai attīstītu rajonu.
  CEMEX "paceļ" Sanfrancisko iedzīvotājus jaunās virsotnēs
 • Saskaņā ar vērtēšanas komisijas, kurā bija pārstāvēti fonda, būvmateriālu ražotāja CEMEX un pašvaldības pārstāvji, lēmumu par pirmo „CEMEX Iespēju fonda” stipendijas ieguvēju ir kļuvis Saldus 1.vidusskolas absolvents Andrejs Freiss, kurš šogad uzsācis studijas Rīgas Tehniskās universitātes Inženiertehnikas, mehānikas un mašīnbūves bakalaura programmā. Stipendiātam „CEMEX Iespēju fonds” nodrošinās ikmēneša stipendiju 100 EUR apmērā visu studiju laiku.
  Noskaidrots pirmais CEMEX Iespēju fonda stipendijas saņēmējs
 • Porainais betons ir betons ar porām, caur kurām tiek izfiltrēts ūdens (lielākoties lietus ūdens). Šis ir lielisks būvniecības risinājums tādām zonām kā stāvlaukumi, gājēju ceļi un tagad arī BMX trase, jo, pateicoties materiāla īpašībām, uz laukumu virsmas neuzkrājas ūdens.
  CEMEX porainā betona virsmas risinājums izmantots BMX trases būvniecībā Francijā
 • Septembra mēnesī CEMEX Latvija ir uzsācis komunikāciju arī sociālajos medijos Facebook un Twitter, kur regulāri tiks publicētas ziņas par uzņēmumu un tā produktiem un dalību būvniecības projektos, darbiniekiem svarīgiem notikumiem, uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības aktivitātēm, kā arī ar nozari saistītiem interesantiem faktiem.
  Uzzini CEMEX Latvija jaunumus arī Facebook un Twitter kontos
 • Betons ir plaši pazīstams materiāls pamatnes izbūvei, tomēr tieši betona daudzpusība ir tā, kas CEMEX ļauj īstenot visdažādākā veida projektus, kur būtiska loma ir krāsai, izmēram vai faktūrai. Ir vairāki iemesli, kādēļ CEMEX betonu izvēlas pasaulē atzīti arhitekti. Arī moderni domājoši pilsētvides arhitekti spēj betona daudzveidību izmantot savā labā, lai publiskās vietas kļūtu par skaistu, radošu vidi.
  CEMEX dekoratīvie būvniecības materiāli – dizainam un funkcijai
 • Birmingemas pilsētas domei tika dots uzdevums atjaunot segumu pilsētas autobusu terminālim – terminālis atrodas vienā no visblīvāk apdzīvotajiem Birmingemas rajoniem, kur sabiedriskais transports tiek bieži izmantots. Tieši intensīvās satiksmes dēļ termināļa segums nepārtrauki plaisā un iebrūk. Termināļa segums ir no asfalta un noslodzes dēļ bieži nepieciešami remontdarbi, tādējādi negatīvi ietekmējot publiskā transporta grafikus un maršrutus.
  CEMEX piedalās autobusu termināļa būvniecības projektā Lielbritānijā
 • Grandbejā (Grand Bay) esošās dzīvokļu ēkas – dvīņu torņi – ir daļa no eklektiskā Coconut Grove rajona. Torņu autori ir starptautiski atzīts arhitektu birojs Bjarke Ingels Group, savukārt būvniecības darbus izpildīja uzņēmums Facchina. Ēkām ir 20 stāvi, no kuriem paverās aizraujošs skats uz tuvējo apkārtni. Šī projekta īstenošanai bija nepieciešama unikāla betona recepte, kuru izstrādāja CEMEX.
  CEMEX piedalās Maiami dzīvokļu būvniecības projektā ar īpaša pasūtījuma betonu
 • Pasākuma ietvaros CEMEX no Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) saņēma speciālbalvu „Sociālā dialoga līderis” par veiksmīgo sadarbību ar arodbiedrību un darbinieku novērtēšanu reģionos. Tāpat trešo gadu pēc kārtas Labklājības ministrija CEMEX piešķīra Ģimenei draudzīga komersanta statusu. „Mūsu uzņēmuma darbības izvērtēšana pēc Ilgtspējas indeksa kritērijiem palīdz mums nodrošināt arvien jaunus uzlabojumus mūsu darbībā.
  CEMEX saņem visaugstāko novērtējumu Ilgtspējas indeksā, LBAS un ģimenei draudzīga komersanta balvu
 • Galveno atzinību „Vācijas Tautsaimniecības balva Latvijā 2016”, kuras moto šogad ir „Veiksmes pamats – darbinieks“, par visaptverošu darba drošības praksi, rūpējoties par darbinieku un apakžuņēmēju drošību un veselību, saņēma CEMEX Latvija. “Uzņēmums CEMEX ražo būvmateriālus un sniedz savus pakalpojumus daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Vācijā. Ar Vācijas biznesa vienību mums ir cieša sadarbība, jo darbojamies vienā reģionā.
  CEMEX saņem Vācijas tautsaimniecības balvu Latvijā
 • „Plūdu radītās sekas bija tik ievērojamas, ka labošanas darbu iestādē esošie cilvēki bija jāevakuē. Vai varat iedomāties, kā ir veikt evakuāciju dabas katastrofas laikā?” jautāja Kristofs Barbato (Cristophe Barbato), CEMEX betona ražošanas direktors Var Alpes-Maritimes, Francijas dienvidaustrumu reģionā. Tā ka Dragugna ir pilsēta, kurā atrodas arī augstākā tiesa, bija būtiski jauno iestādi uzbūvēt pēc iespējas ātrāk.
  Moderna cietuma būvniecības projekts Francijā
 • Tilts šķērsos Mersijas upi un savienos Rankornas (Runcorn) un Vidnesas (Widnes) pilsētas, ļaujot cilvēkiem, kas dodas tālāk uz Liverpūli (Liverpool) un Mersijas pilsētu (Merseyside), samazināt laiku, kas tiek patērēts ceļā. Plānots, ka tilts satiksmei tiks atklāts 2017.gada rudenī, tādēļ, lai palīdzētu īstenot šo projektu. CEMEX Lielbritānijā sadarbojas ar uzņēmumu Meryseylink Civil Contractors.
  CEMEX Lielbritānijā piedalās liela mēroga infrastruktūras projektā
 • CEMEX Latvija ieguva 2.vietu kravas un speciālā pielietojuma autoparku kategorijā, apliecinot izaugsmi kopš iepriekšējā gada konkursa, kad tika iegūta 3.vieta. Konkursa komisija atzinīgi vērtēja uzņēmuma autoparka pārraudzību, remontu plānošanu un organizēšanu, degvielas patēriņa monitoringu. Tāpat augsti novērtētas bija CEMEX īstenotās iniciatīvas drošības jomā, kas veicina papildus drošību ne tikai pašiem darbiniekiem, bet arī sabiedrībai uz koplietošanas ceļiem.
  CEMEX Latvija autoparks atzīts par otro drošāko Latvijā
 • Laukums, kas atrodas štata vēsturiskajā galvaspilsētā Sakatekasā, blakus valdības ēkai un katedrālei, pateicoties tā vēsturiskajam un arhitektūras mantojumam 1993.gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
  CEMEX sniedz risinājumu vēsturiska laukuma rekonstrukcijas projektā Meksikā
 • Mūsu jaunā grāmata: „Zemes mantojums: Dabas pasaules mantojums” Mēs ar lepnumu vēlamies prezentēt trešo Dabas grāmatas sērijas izdevumu, kas tapis sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO). Ar Konvencijas par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību palīdzību UNESCO popularizē sadarbību starp visām nācijām.
  Jauna dabai veltīta CEMEX mājaslapa un grāmata
 • Šeit ir unikāla projekta mājvieta – jaunā dabas zinātņu pētniecības un laboratorijas ēka, kas gandrīz pilnībā tikusi uzbūvēta, izmantojot betonu, kas ražots no pārstrādāta betona minerālmateriāliem. Pārstrādātu būvniecības materiālu izmantošana jaunos projektos sniegs ieguldījumu dabas resursu saglabāšanā un minerālmateriālu izmantošanā, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgāku alternatīvu būvniecības industrijā.
  CEMEX Berlīnē izmanto īpaša pasūtījuma betonu no pārstrādātiem minerālmateriāliem
 • 2010.gadā CEMEX pabeidza Eiropā modernākās cementa rūpnīcas būvniecību Brocēnos, kopumā investējot ap 290 miljonus eiro. Rūpnīcā ieviestas visas labākās cementa nozarē pieejamās tehnoloģijas ar mērķi maksimāli samazināt ražošanas procesa ietekmi uz vidi un sabiedrību.
  CEMEX apbalvots ar Zaļās izcilības balvu
 • Maisīšanai tiek izmantotas iekārtas, kas vienmērīgi sajauc šķembas, frēzētu asfaltu un noteiktu daudzumu cementa. Ceļu būves uzņēmumi šādu materiālu izmanto dažādu ceļu un laukumu pamatņu izbūvei, jo tas nodrošina daudz augstāku ceļu nestspēju. Šajā ceļu būves sezonā CEMEX šādus pakalpojumus nodrošinājis jau 3 projektos.
  CEMEX piedāvā jaunu pakalpojumu – ceļu pamatnes minerālmaterialu samaisīšanu ar cementu
1 | 2 | 3 |

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved