Preses telpa
Preses telpa

Torre Reforma: betona milzis Meksikā

Vēl pirms 2015.gada beigās plānotās ēkas oficiālās atklāšanas Torre Reforma, kuras dizaina autors ir arhitekts Benjamin Romano no LBR&A Arquitectos, ir kļuvusi par Meksikas arhitektūras ikonu.


Tā ir augstākā ēka Meksikā – 246 m jeb 57 stāvi. Tā ir ievērojama arī betona sienu dēļ, kuras, skatoties no konkrēta leņķa, līdzinās lielai atvērtai grāmatai.

Šīs ēkas sienas, kas kalpo kā torņa mugurkauls, tika būvētas izmantojot CEMEX Fortis betonu. Šī betona augstie stiprības rādītāji kopā ar iekšējo metāla konstrukciju struktūru ļauj uzņemt plātņu svara slodzi, kas tika izbūvētas bez iekšējām kolonnām, lai ļautu maksimāli izmantot ēkas telpu plašumu.

Sienas ar logiem, kuri atgādina tetra spēli, tika veidotas no CEMEX betona dažādos pelēkās krāsas toņos, lai pieskaņotos ēkas augstumam un izpildītu pasūtītāja prasības.

“Mūsu betona sienas šajā projektā ir visa pamats. Tās ir struktūra, fasāde, dizains un arhitektūra. Tas ir betona meistardarbs,” stāsta Julieta Boy, LBR&A Arquitectos projektu vadītāja.

Lai īstenotu šāda izmēra projektu, tika izmantots īpašs pumpēšanas aprīkojums, kas spēj pumpēt betonu lielā augstumā un vietās ar sarežģītu piekļuvi. CEMEX izmantoja īpašu tehnoloģisko risinājumu, kas ļauj betonēt ar visaugstāko drošības līmeni, precizitāti, plānojumu un izmaksu un darba spēka efektivitāti.

Papildus inovatīviem risinājumiem, kas raksturīgi šai ēkai, Torre Reforma ir ilgtspējīga būve, kas atbilst augstākajiem starptautiskajiem standartiem, pretendējot uz LEED platīna sertifikātu no ASV Zaļās būvniecības padomes.

90% no ēkas platības ir skats uz āru, kas veicina komfortu un produktivitāti. Dabiskā gaisma, ventilācija, iekšējie dārzi nodrošina, ka tiek ietaupīti aptuveni 25% enerģijas. Tāpat pilnībā tiek otrreizēji pārstrādāts ūdens, ļaujot pilsētai ietaupīt līdz pat 700 miljoniem litru ūdens gadā.

Ēka, kas atrodas Paseo de la Reforma ielā, sev piesaistīja uzmanību jau 2008.gadā, kad tika uzsākti būvniecības darbi. Tobrīd bija nepieciešams īslaicīgi mainīt atrašanās vietu 1929.gadā celtai mājai, kura klasificēta kā vēsturisks un kultūras mantojums, un pēc tam ar īpašas pamatnes palīdzību, kas veidota no CEMEX īpaša betona, māju nogādāt atpakaļ tās oriģinālajā atrašanās vietā.

 

 

 Torre Reforma ēka

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved