Ražošanas process
Produkti un pakalpojumi

Ražošana un kvalitātes kontrole


Ražošanas process

Mēs pielāgojam betona produktus klientu īpašajām vēlmēm. Dažādojot izejvielu proporcijas (ūdens, pildvielas, cements), mēs mainām galvenos betona parametrus: stiprību, ūdens necaurlaidību, izturību pret salu, plūstamību utt. Mēs arī izmantojam piedevas, lai pielāgotos betona transportēšanas apstākļiem no rūpnīcas uz projekta vietu, piemēram, laika apstākļiem, garam ceļam vai citām pasūtītāja prasībām. Mēs ražojam dažāda veida betona maisījumus, lai varētu īstenot mūsdienu modernās būvniecības izaicinājumus.

Betona ražošanai nepieciešamie izejmateriāli ir ūdens, piedevas, cements, inertie materiāli, kā arī gaiss. Pildvielas jeb minerālmateriāli ir dažādu frakciju šķembas un smiltis, savukārt piedevas ir cietas un šķidras vielas, ko iespējams pievienot betonam ražošanas procesa laikā un pirms tā. Ūdens ir neatņemama sastāvdaļa betona ražošanas procesā, jo tas nodrošina ķīmisko reakciju (hidratāciju) pēc nonākšanas kontaktā ar cementu.

Kvalitātes kontrole

Mūsu uzņēmums pievērš lielu uzmanību kvalitātes kontrolei, ko nodrošina laboratorija, kurā tiek uzraudzīta ražošana, veikta saražotās produkcijas kvalitātes kontrole, kā arī pārbaudīta sastāvdaļu (smilts, akmens šķembu, cementa, dažādu piedevu un gatavā produkta, t. i., betona maisījumu) kvalitāte. Laboratorija veic arī galveno uzdevumu - tā nosaka betonam pievienojamo inerto materiālu optimālo sastāvu, lai ražotu augstas kvalitātes maisījumus.
 
Rūpnīcā ražotais betons ir sertificēts un atbilst starptautiskajiem kvalitātes standartiem - licenci izdevusi akreditēta sertifikācijas kompānija "Inspecta Latvia". Betona maisījumi tiek ražoti atbilstoši receptēm, ievērojot Latvijā spēkā esošās celtniecības normas. Līdz ar to betona sastāvdaļu proporcijas tiek noteiktas, izmantojot datorprogrammu, kas ļauj izvēlēties pareizo betona maisījumu konkrētiem celtniecības mērķiem.

Šeit varat iepazīties ar mūsu betona ražotņu ražošanas procesa kontroles sertifikātiem.

Lidosta

Saurieši

Madona

Ganību dambis

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved