Preses telpa
Preses telpa

Pēdējās preses relīzes


 • CEMEX Iespēju fonds sestajā atklātajā projektu pieteikumu konkursā piešķīris finansējumu Druvas vidusskolai projektam "Jura Levica ģeogrāfijas kabinets Druvā". Projekta ietvaros tiks pilnībā atjaunots un aprīkots kabinets, veidota sistematizētās iežu un minerālu kolekcijas prezentācija un organizēts pirmais erudīcijas konkurss vidusskolēniem „Vai tu gribi būt ģeogrāfs?”. Projekts, kas paredz ģeogrāfijas apguvi mūsdienīgā vidē, ieguvis visaugstāko novērtējumu no visiem komisijas locekļiem. Projektu vērtēšanas komisiju veido Saldus rajona iedzīvotāju pārstāvji un CEMEX pārstāvji. CEMEX Iespēju fonds ir CEMEX izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt rajona attīstību, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. Projektu vērtēšanas komisijā darbojas 4 sabiedrības pārstāvji un 3 uzņēmuma pārstāvji. Kopš fonda dibināšanas 2007. gada maijā ir realizēti jau 5 konkursi un atbalstīts 71 projekts, kas vērsts uz vides sakopšanu un saglabāšanu, infrastruktūras uzlabošanu, vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un interešu un izglītības programmu pieejamības nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju vecuma grupām. CEMEX ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā.
  CEMEX Iespēju fonda rīkotajā konkursā atbalsta projektu par moderna ģeogrāfijas kabineta izveidi
 • CEMEX un "Sakret" sadarbība paredz Brocēnu cementa rūpnīcā ražoto cementu fasēt "Sakret" rūpnīcā Igaunijā un tālāk to pārdot Igaunijas patērētājiem. ""Sakret" ir uzņēmums, kas pēdējos gados uzrādījis stabilu izaugsmi un kas iemantojis uzticama partnera reputāciju ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Līdz šim esam sadarbojušies, piegādājot cementu "Sakret" sauso būvmateriālu maisījumu ražošanai gan Latvijā, gan Igaunijā, bet šodien esam spēruši kvalitatīvi jaunu soli, kas ļauj, izmantojot abu uzņēmumu jaudas, būt vēl efektīvākiem," norāda CEMEX valdes loceklis Māris Gruzniņš. "Esam kļuvuši vēl pievilcīgāki Igaunijas klientiem, jo tagad vienuviet var iegādāties gan sausos būvmateriālus, gan cementu. Turklāt mūsu Igaunijas ražotne ir dabūjusi papildu noslogojumu," atzīst "Sakret" direktors Andris Vanags, uzsverot, ka kooperācija sekmēs gan "Sakret" produkcijas realizāciju Igaunijā, gan ļaus paaugstināt iepakotā cementa apjoma tirdzniecību Igaunijā. Igaunijas cementa tirgus ir strukturāli līdzīgs Latvijas tirgum, kuru lielāko patēriņa daļu veido transportbetona, dzelzsbetona, dažādu elementu un bruģakmens ražotāji. Kopīgais CEMEX un "Sakret" projekts pretendē uz mazo celtniecības firmu un privātpersonu Igaunijas cementa patēriņu.
  CEMEX un "Sakret" sāk kopīgi iekarot Igaunijas fasētā cementa un sauso maisījumu tirgu
 • Latvijā uzrādītie ilgtspējīgas darbības rezultāti pārsniedz vidējos rezultātus pasaulē, liecina CEMEX Ilgtspējīgas attīstības ziņojums. Tas bijis iespējams, samazinot kopējo enerģijas patēriņu, palielinot alternatīvo izejmateriālu un kurināmo izmantošanu un investējot modernāko iekārtu ieviešanai ražošanā. "Pagājušā gadā esam investējuši 100 tūkstošus eiro jaunu telpu izbūvei alternatīvo kurināmo apstrādei, šobrīd efektīvāko filtru uzstādīšanai cementa dzirnavās un nepārtrauktas emisiju monitoringa sistēmas ieviešanai esošajā Brocēnu cementa rūpnīcā. Kopējās projekta investīcijas sasniedz 600 tūkstošus eiro. Tas ļāvis samazināt putekļu emisiju līdz pat 99%. Līdz ar ekokurināmā ieviešanu, jau šogad esam palielinājuši alternatīvo kurināmo proporciju līdz 19.3%. Fosilā kurināmā daudzuma ļāvusi samazināt CO2 emisijas. Šobrīd rit sarunas ar vietējiem latviešu uzņēmējiem par biomasas un ekokurināmā piegādi Eiropā modernākajai jaunajai CEMEX cementa rūpnīcai, jo atbalstam arvien lielāku alternatīvā kurināmā, īpaši biomasas, apjoma izmantošanu ražošanā.
  CEMEX investē vides saglabāšanā un samazina emisijas
 • CEMEX noslēdzis vienošanos ar Barg Laboratorium (Vācija) filiāli Latvijā, kas ar mobilas laboratorijas palīdzību ļaus veikt transportbetona analīzes betona iestrādes laikā tieši objektā. Tas ļaus klientiem ieteikt precīzu transportbetona apkopi pēc tā iestrādes, lai nodrošinātu tā ilglaicīgu kvalitāti. Sadarbības līgums paredz transportbetona neatkarīgas kvalitātes pārbaudes CEMEX betona ražotnēs, tā stiprinot CEMEX kā profesionālākā transportbetona ražotāja reputāciju. Latvijā kvalitātes pārbaudes parasti veic iekšējās kvalitātes kontroles nodaļas. Savukārt, pasaulē uzņēmumi arvien biežāk, papildus iekšējai kontrolei, aicina ārējos neatkarīgos speciālistus, kuru kompetence un pieredze darbā ar atšķirīgiem uzņēmumiem ļauj izstrādāt ieteikumus standarta produktu kvalitātes nodrošināšanai, gan kalpo par pamatu jaunu recepšu un inovatīvu risinājumu izstrādei, lai piedāvātu klientiem piemērotākos risinājumus,” saka CEMEX betona un inerto materiālu nodaļas direktors Alehandro Kaisedo. Patlaban CEMEX Latvijā ir izveidojis piecas betona ražotnes - viena Latgalē Daugavpilī, viena Kurzemē Brocēnos, divas Rīgā un viena Vidzemē Sauleskalnā. CEMEX ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā un nodrošina uzticamu servisu vairāk kā 50 pasaules valstīs.
  CEMEX nodrošinās betona kvalitātes kontroli arī būvobjektos
 • CEMEX Iespēju fonds izsludina atklātu projektu pieteikumu konkursu, lai veicinātu un popularizētu ģeogrāfijas un vides zinību apguvi, rosinot interesi skolēniem par mācību priekšmetiem. CEMEX Iespēju fonda prioritātes vienmēr ir bijušas izglītība un vides aizsardzība. Šovasar vēlamies popularizēt vides zinātnes, ļaujot izglītības iestādēm pretendēt uz finansējumu gan mācību līdzekļu un inventāra iegādei vai atjaunošanai, gan telpu remontam. Profesionāli skolotāji, zinātkāri bērni un mūsdienīgi aprīkotas mācību klases ir mūsdienīgas apmācības panākumu atslēga,” uzskata CEMEX Iespēju fonda vadītāja Ilga Ķuze. Projekta pieteikumi tiks gaidīti līdz šā gada 3.jūlijam. Komisija, kuru veido Saldus rajona iedzīvotāji un CEMEX pārstāvji, paziņos par atbalstītajiem konkursiem līdz 20.jūlijam. Projektu īstenošanas termiņš ir no šā gada 22.jūlija līdz 2009.gada 31.decembrim. Informatīvs seminārs potenciālajiem iesniedzējiem notiks 15.jūnijā, plkst.14.00, Saldus rajona Izglītības pārvaldes 2.stāva apspriežu zālē. Projektu pieteikumu var iesniegt Saldus rajona, tai skaitā, Brocēnu novada izglītības iestādes.
  CEMEX Iespēju fonds popularizē ģeogrāfijas un vides zinību apguvi
 • CEMEX Iespēju fonda atklātajā projektu konkursā, kas tika izsludināts šā gada 10.jūnijā, iesniegti 11 projektu pieteikumi ar mērķi veicināt un popularizēt ģeogrāfijas un vides zinību apguvi, rosinot skolēnos interesi par mācību priekšmetiem. Līdz 20.jūlijam tos izvērtēs komisija, kuru veido CEMEX un Saldus rajona iedzīvotāju pārstāvji, un lems par finansējuma piešķiršanu. Fonda atbalstu saņēmušie projekti tiks publicēti Saldus rajona mājas lapā www.saldus.lv un www.salduspilseta.lv šā gada 20. jūlijā. CEMEX Iespēju fonds ir CEMEX izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt rajona attīstību, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. Projektu vērtēšanas komisijā darbojas 4 sabiedrības pārstāvji un 3 uzņēmuma pārstāvji. Kopš fonda dibināšanas 2007. gada maijā ir realizēti jau 5 konkursi un atbalstīts 71 projekts, kas vērsts uz vides sakopšanu un saglabāšanu, infrastruktūras uzlabošanu, vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un interešu un izglītības programmu pieejamības nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju vecuma grupām. CEMEX ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā.
  CEMEX Iespēju fonds saņēmis 11 pieteikumus ģeogrāfijas un vides zinību popularizēšanai
 • CEMEX paplašinājis savu eksporta tirdzniecības tīklu, palielinot eksporta apjomus uz esošajiem tirgiem Krievijā un Baltijas valstīs, un uzsākot tirdzniecību Skandināvijā „Cementa eksports ir viens no mūsu uzņēmuma stratēģiski svarīgiem virzieniem. Mēs plānojam palielināt eksportu līdz 50% no saražotās produkcijas. Mēs esam pārliecināti, ka, ņemot vērā esošos smagos apstākļus ekonomikā, eksports ir viens no risinājumiem latviešu uzņēmumu darbības saglabāšanai. Konkurētspējas palielināšanai ilgtermiņā esam investējuši ievērojamus līdzekļus jaunas infrastruktūras izveidē - uzbūvējām cementa importa-eksporta termināli Liepājā, iegādājāmies jaunus dzelzceļa vagonus, modernizējām esošos infrastruktūras objektus, piemēram, dzelzceļu gan vecajā, gan jaunajā cementa ražotnē, kura uzsāks darbu šogad un ļaus līdz pat trīs reizēm palielināt ražošanas apjomu. Eksporta apjoma pieaugums ievērojami palielinās arī vēl vairāk palielinot nodokļu ienākumus Latvijas valsts budžetā,” saka CEMEX Stratēģiskās plānošanas un integrēto funkciju koordinēšanas direktors Mihails Mazurkevičs. Pašlaik CEMEX lielākais eksporta tirgus ir Sanktpēterburgas un Krievijas ziemeļrietumu apgabali. Lai stiprinātu pozīcijas un nodrošinātu cementa pārdošanu bez starpniekiem, CEMEX šajā reģionā ir izveidojis jaunu pārstāvniecību.
  CEMEX palielina eksporta apjomus Baltijas valstīs, Krievijā un Skandināvijā
 • CEMEX paplašinājis savu eksporta tirdzniecības tīklu, palielinot eksporta apjomus uz esošajiem tirgiem Krievijā un Baltijas valstīs, un uzsākot tirdzniecību Skandināvijā „Cementa eksports ir viens no mūsu uzņēmuma stratēģiski svarīgiem virzieniem. Mēs plānojam palielināt eksportu līdz 50% no saražotās produkcijas. Mēs esam pārliecināti, ka, ņemot vērā esošos smagos apstākļus ekonomikā, eksports ir viens no risinājumiem latviešu uzņēmumu darbības saglabāšanai. Konkurētspējas palielināšanai ilgtermiņā esam investējuši ievērojamus līdzekļus jaunas infrastruktūras izveidē - uzbūvējām cementa importa-eksporta termināli Liepājā, iegādājāmies jaunus dzelzceļa vagonus, modernizējām esošos infrastruktūras objektus, piemēram, dzelzceļu gan vecajā, gan jaunajā cementa ražotnē, kura uzsāks darbu šogad un ļaus līdz pat trīs reizēm palielināt ražošanas apjomu. Eksporta apjoma pieaugums ievērojami palielinās arī vēl vairāk palielinot nodokļu ienākumus Latvijas valsts budžetā,” saka CEMEX Stratēģiskās plānošanas un integrēto funkciju koordinēšanas direktors Mihails Mazurkevičs. Pašlaik CEMEX lielākais eksporta tirgus ir Sanktpēterburgas un Krievijas ziemeļrietumu apgabali. Lai stiprinātu pozīcijas un nodrošinātu cementa pārdošanu bez starpniekiem, CEMEX šajā reģionā ir izveidojis jaunu pārstāvniecību.
  CEMEX palielina eksporta apjomus Baltijas valstīs, Krievijā un Skandināvijā
 • CEMEX Iespēju fonda komisija, kuru veido Saldus rajona iedzīvotāji un CEMEX pārstāvji, lēmusi šī gada pirmajā projektu konkursā piešķirt finansējumu 14 izglītības projektu realizēšanai Saldus rajonā. Projektu īstenošanas termiņš ir no šī gada 1.maija līdz 31.oktobrim. CEMEX Iespēju fonds uz šo konkursu bija saņēmis rekordlielu projektu pieteikumu skaitu – 54.
  CEMEX Iespēju fonds atbalsta 14 izglītības projektu īstenošanu
 • Nodibinājums CEMEX Iespēju fonds saņēmis 54 projektu pieteikumus uz 2009. gada 2.martā izsludināto projektu konkursu. Līdz 30.aprīlim tos izvērtēs projektu vērtēšanas komisija, kuru veido Saldus rajona iedzīvotāji un CEMEX pārstāvji, lemjot, kuriem no projektu pieteicējiem piešķirt konkursam atvēlētos līdzekļus. Projektu īstenošanas termiņš ir no š.g. gada 1.maija līdz 31.oktobrim. Uz šo projektu konkursu ir saņemts rekordliels projektu pieteikumu skaits - 54, 2008.gadā uz diviem izsludinātajiem atklātajiem projektu pieteikumu konkursiem kopā tika iesniegti 52 projektu pieteikumi. Šī konkursa prioritātes ir projekti vides izglītības, aizsardzības un sakopšanas jomā un projekti, kas veicina daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas un radošas izpausmes. Fonda atbalstu saņēmušie projekti tiks publicēti CEMEX mājas lapā www.cemex.lv, Saldus rajona mājas lapā www.saldus.lv un www.salduspilseta.lv. CEMEX Iespēju fonds ir CEMEX izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt rajona attīstību, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. Projektu vērtēšanas komisijā darbojas četri sabiedrības pārstāvji un trīs uzņēmuma pārstāvji. Kopš fonda dibināšanas 2007.
  CEMEX Iespēju fonds saņēmis rekordlielu skaitu pieteikumu realizēšanai
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved