Preses telpa
Preses telpa

Moderna cietuma būvniecības projekts Francijā

2010.gadā intensīvs lietus appludināja 30 gadus senu labošanas darbu iestādi Dragugnas (Draguignan) pilsētā.


„Plūdu radītās sekas bija tik ievērojamas, ka labošanas darbu iestādē esošie cilvēki bija jāevakuē. Vai varat iedomāties, kā ir veikt evakuāciju dabas katastrofas laikā?” jautāja Kristofs Barbato (Cristophe Barbato), CEMEX betona ražošanas direktors Var Alpes-Maritimes, Francijas dienvidaustrumu reģionā.

Tā ka Dragugna ir pilsēta, kurā atrodas arī augstākā tiesa, bija būtiski jauno iestādi uzbūvēt pēc iespējas ātrāk. Ievērojot modernākos standartus, ēka tika celta citā vietā nekā iepriekšejā, tādējādi pielāgojoties reģiona vides apstākļiem. „CEMEX kopumā piegādāja 24 000 m2 betona šī projekta būvniecībai,” stāsta Barbato. „Mēs novērtējam, ka varam palīdzēt pilsētai pēc šādas ārkārtas situācijas.”

Pilsētas pārstāvju vēlme bija, lai projekta estētiskā puse būtu vienlīdz svarīga kā drošības apstākļi. Ēkas dizaina autori norāda, ka „izvēle par labu tīrām līnijām pastprina mūsu skatījumu par šī projekta funkcionālo lomu un pielietojumu.” CEMEX izstrādāja īpašu risinājumu, kas atbilstu arhitektu vīzijai par minerālmateriālu, krāsas izmantošanu un vizuālo skatu.

Šeit, CEMEX, mēs lepojamies ar spēju izvēlēties īsto materiālu katram projektam, kas bija īpaši būtiski Dragugnan pilsētai. Kā norāda Barbato „pasūtītājam bija vairākas prasības attiecībā uz kvalitāti, un mūsu komanda šīs prasības spēja izpildīt.”

Projekta būvniecība notiek četru hektāru platībā, un tā atrašanās vieta tika izvēlēta tieši augstuma virs jūras līmeņa dēļ, tādējādi samazinot plūdu seku iespējamību nākotnē. Tomēr šāda vietas izvēle radīja vairākus izaicinājumus – piemēram, apkārt esošā teritorija ap perimetru ir atšķirīga, tādējādi radot dažādus būvniecības apstākļus. Būvējot žogu, būvniecības uzņēmumiem ir jāpielāgojās mainīgam augstumam, kas attiecīgi arī ietekmē CEMEX piegādātā betona risinājumu katrā betona lējumu vietām žoga būvniecībā.

Ēku būvniecībai CEMEX izstrādāja tādu risinājumu, kas ļauj izolācijas starpslāni ieklāt uzreiz starp betona sienu slāņiem – tika piegādāts īpašs betonu maisījums tieši dizaina sienu būvniecībai, tajā pat laikā nodrošinot, ka ēkas ārējām sienām piemīt augsta līmeņa termoizolācija. Lai izpildītu augstās prasības, CEMEX komanda būvniecības vietā veica vairākus testus.

Žogs ap perimetru ir būtiskākais šī projekta drošības aspekts -  CEMEX izstrādāja risinājumu sešus metrus augstajām, 50 cm biezajām sienām un noapaļotajām sienas augšējām daļām, nodrošinot, ka pie tām nav iespējams pieķerties.

Šādas projekta prasības nozīmēja īpaši pārdomātu materiālu izvēli un risinājumu izstrādi, kā arī precīzu lējumu loģistiku. CEMEX spēja izpildīt šī neparastā projekta prasības un vēlreiz pierādīt sevi kā būtisku dalībnieku reģiona attīstībā.

Fotogrāfijās no kreisās puses: projekta būvniecības process; betona žoga fragments

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved