Preses telpa
Preses telpa

Latvijas Dabas muzejs saņem CEMEX dāvinājumu – karjerā atrastu mamuta ilkni

Latvijas Dabas muzejs no būvmateriālu ražotāja CEMEX dāvinājumā saņēmis lielu retumu – mamuta ilkni, kas nejauši atrasts Sauleskalna smilts un grants karjerā.


27.janvārī, Latvijas Dabas muzeja 170 jubilejas gada pasākumiem veltītā informatīvā pasākuma laikā, SIA „CEMEX” un muzeja pārstāvji svinīgi parakstīja dāvinājuma līgumu, par pagājušā gada nogalē uzņēmumam piederošajā karjerā atrastā mamuta ilkņa fragmenta nodošanu Dabas muzeja krājuma papildināšanai.

Linda Šedlere, SIA „CEMEX” valdes locekle par atradumu stāsta: „Mūsu uzņēmumam piederošā Sauleskalna smilts un grants karjera sešos darbības gados mamuta ilkņa fragments ir pirmais šāda veida vēsturiski nozīmīgais atradums, par kuru mēs bijām ļoti pārsteigti.  CEMEX vienmēr ir veicis savu darbību ar lielu atbildību pret apkārtējo vidi un dabas resursiem, tāpēc esam lepni, ka, uzdāvinot mamuta ilkņa fragmentu, varam sniegt savu ieguldījumu Dabas muzeja krājuma veidošanā un līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāju un mūsu nākamo paaudžu izglītošanā par Latvijas dabas vērtībām".

Saskaņā ar Dabas muzeja speciālistu sniegto informāciju, dažādos Latvijas muzejos kopumā glabājas mazāk nekā 40 Latvijas teritorijā atrastu mamuta fosiliju, starp atradumiem vairāk ir dzerokļu. Mamuta ilkņu (anatomiskā ziņā tie ir pārveidoti priekšzobi) fragmenti līdz šim bijuši vien septiņi. Sauleskalna smilts un grants karjerā atrastais mamuta zobs ir zinātniski vērtīga liecība par Latvijas dabas vēsturi. Šādi atradumi ir liels retums.