Preses telpa
Preses telpa

Latvijas ceļu projektētāji un būvnieki ieinteresēti betona ceļu tehnoloģijā

No š.g. 12.-14.novembrim Latvijā norisinājās pirmais profesionālās tālākapmācības kurss „Ar veltni blīvēta betona (Roller Compacted Concrete, RCC) ceļu un laukumu projektēšana un būvniecība”, kas pulcēja ap četrdesmit ceļu projektēšanas un būvniecības nozares profesionāļus. Apmācības organizēja Firma L4 sadarbībā ar Amerikas Betona ceļu asociāciju un būvmateriālu ražotāju CEMEX, kas šobrīd strādā pie tehnoloģijas adaptēšanas Latvijas laika apstākļiem. 


Pirmajās divās apmācību dienās, kas norisinājās Rīgā, lekcijas un praktiskos uzdevumus vadīja ārzemju vieslektori ar vairāk kā 20 gadus ilgu pieredzi betona ceļu jomā - Roberts Roddens no Amerikas Betona ceļu asociācijas un Martins Ašfīlds no Lielbritānijas CEMEX, kā arī vairāki vietējie eksperti no Ceļueksperts, ceļu būves uzņēmuma Binders, Rīgas Tehniskās universitātes un CEMEX. Seminārā plaši tika apskatīti dažādi RCC tehnoloģijas aspekti, taču uzsvars tika likts tieši uz ceļu un laukumu projektēšanu un būvniecību.

Savukārt trešajā apmācību dienā dalībnieki kopā ar vieslektoriem devās uz Brocēniem, kur viesi tika iepazīstināti ar CEMEX pieredzi RCC testa posmu izbūvē savas cementa rūpnīcas teritorijā, un uz CEMEX kaļķakmens karjeru Saldus novadā, lai apskatītu betona ceļa pilotprojekta pirmos rezultātus.

Interesentu atsaucība bija negaidīti liela, jo apmācībās piedalījās vairāk dalībnieku nekā tika prognozēts, tādējādi apliecinot ceļu inženieru un būvnieku ieinteresētību betona segumu tehnoloģijā un tās priekšrocībās. Apmācību dalībnieki augsti novērtēja ārzemju vieslektoru sniegumu un iegūtās zināšanas, turklāt lielākā daļa no viņiem pēc apmācībām pauda pārliecību, ka šai tehnoloģijai ir nākotnes potenciāls Latvijā. 

  

 

 


 

              


Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved