Preses telpa
Preses telpa

Jauns izdevums CEMEX Dabas grāmatu sērijā

2014.gada nogalē publicēts otrais CEMEX Dabas grāmatu sērijas izdevums „Sarkanā grāmata: 50 gadi dabas aizsardzības”, kas, apvienojot starptautiskus apbalvojumus ieguvušu autoru fotogrāfijas un piemeklētas atziņas, veicina izpratni par sugu izmiršanu un tā ietekmi uz cilvēci.


Jau kopš 1993.gada CEMEX sadarbojas ar pasaules dabas aizsardzības organizācijām, lai radītu iespaidīgas dabas fotogrāfiju grāmatas. Šoreiz CEMEX projektu īstenoja sadarbībā ar Starptautisko dabas un dabas resursu aizsardzības savienību (IUCN), kas ir pasaules vecākā un lielākā globālā vides organizācija.  Kopīgas sadarbības rezultātā ir izdota grāmata, kuras mērķis ir uzsvērt šīs organizācijas izveidotā apdraudēto sugu saraksta būtisko ieguldījumu dabas aizsardzības aktivitāšu īstenošanā un politikas veidošanā pēdējo 50 gadu laikā.

Šis jubilejas izdevums ar iespaidīgām fotogrāfijām parāda apdraudētas, taču bieži vien maz pazīstamas augu un dzīvnieku sugas, kuras ir ieguvušas no to iekļaušanas Sarkanajā grāmatā. Šajā izdevumā īpaši uzsvērta Sarkanās grāmatas kā dabas saglabāšanas resursa un mūsu planētas veselības barometra nozīme.

Ar šīs skaistās grāmatas palīdzību CEMEX vēlas veicināt cieņu pret dabu un tās novērtēšanu gan savu sadarbības partneru, gan arī plašākas sabiedrības vidū, un aicināt ikvienu pievienoties apdraudēto sugu aizsargāšanā, saglabājot mūsu planētas daudzveidību. Daļa no grāmatā iekļautajām fotogrāfijām jau publicētas globālā CEMEX uzņēmuma facebook lapā. Grāmatas elektronisko versiju iespējams lejupielādēt šeit:
http://www.cemex.com/SustainableDevelopment/NatureBook2014.aspx


 

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved