Preses telpa
Preses telpa

Ieklāts Latvijā pirmais ar veltni blīvēta betona laukums

5.maijā Salaspils novadā tika svinīgi atklāts Latvijā pirmais industriālais laukums, kura ieklāšanā izmantota jauna tehnoloģija - ar veltni blīvēts betons.


SIA „Koka ziemas dārzi” kokapstrādes ceha piebraukšanas un apgriešanās laukums smagajām automašīnām ir Latvijā pirmais industriālais objekts, kurā pēc šīs tehnoloģijas ieklāts segums vairāk kā 1000 m2 platībā. 

„Sākot ar šo gadu CEMEX Latvijā piedāvā jaunu ceļu un laukumu būves tehnoloģiju – ilgnoturīga betona segumu, kura ieklāšanai tiek izmantota asfaltbetona tehnika. Uzņēmums šo tehnoloģiju adaptējis no savām biznesa vienībām Lielbritānijā un Polijā, kur tā tiek veiksmīgi izmantota jau vairākus gadus. Ar veltni blīvēta betona seguma kalpošanas ilgums ir vismaz 25 gadi un tas ir īpaši noturīgs pret dilšanu un risu veidošanos,” atklāšanas pasākumā vieus uzrunājot uzsvēra Jegors Golubevs, CEMEX valdes loceklis un Betona un minerālmateriālu biznesa direktors.

Projektam nepieciešamais īpašas receptūras betons tika saražots netālu no objekta esošajā CEMEX betona ražotnē. Savukārt seguma ieklāšanas darbus sadarbībā ar CEMEX ekspertiem veica „Saldus ceļinieks”, ar kuru uzņēmums jau iepriekš sadarbojies šīs pašas tehnoloģijas paraugceļu izbūvē Brocēnu cementa rūpnīcas teritorijā. Betona segums uzklāts uz drupināta būvgružu pamata 15 cm biezā slānī.
Latvijā pirmā ar veltni blīvētā betona laukuma atklāšanas pasākumā piedalījās pārstāvji no Salaspils novada pašvaldības, Salaspils uzņēmēju kluba, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, Transportbūvju inženieru asociācijas un citi ceļu nozares speciālisti.

 

 

Fotogrāfijā no labās: CEMEX valdes loceklis, Betona un inerto materiālu biznesa direktors Jegors Golubevs atklāšanas pasākumā kopā ar Jāni Jansonu (SIA "SC Kuldīga" valdes priekšsēdētājs) un Normundu Guļajevski (SIA "Koka ziemas dārzi" īpašnieks)

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved