Preses telpa
Preses telpa

Fortune novērtējis CEMEX pozitīvo ietekmi pasaulē

Globālais būvniecības materiālu ražošanas uzņēmums CEMEX ir iekļauts prestižā biznesa žurnāla „Fortune” sarakstā  „Izmaini pasauli” („Change the World”), kas izsaka atzinību 50 uzņēmumiem no visas pasaules, kuri kā daļu no savas konkurētspējas stratēģijas veikuši ievērojamu ieguldījumu globālo sociālo vai vides problēmu risināšanā. 


Ierindojoties 16.vietā, CEMEX ir vienīgais Latīņamerikas uzņēmums un vienīgais būvmateriālu ražošanas uzņēmums, kas ir ticis iekļauts šajā sarakstā.

Kopumā tika izvērtēti vairāk nekā 200 uzņēmumi, un CEMEX iekļuva topā, pateicoties uzņēmuma izveidotajai Patrimonio Hoy programmai. Kā stāsta žurnāla „Fortune” redaktors Alans Murejs (Allan Murray) atzinības mērķis ir “izcelt tos uzņēmumus, kuri ir parādījuši izcilu sniegumu nozīmīgu sociālo problēmu risināšanā, kuras ir iekļautas uzņēmuma pamata darbības stratēģijā.” Murejs uzskata, ka „uzņēmums, kurš tiecas uz peļņu, visticamāk risinās arī sabiedrībai būtiskas problēmas. Šādi uzņēmumi, kuri stratēģiski veido labāku pasauli, ir jāiedrošina.”

Lai šo topu izveidotu, "Fortune" sadarbojās ar nevalstisko sociālās ietekmes konsultāciju uzņēmumu „FSG”, kā arī uzņēmējdarbības, akadēmiskajiem un nevalstiskās jomas profesionāļiem visā pasaulē. Vērtējumā tika ņemti vērā četri kritēriji: biznesa inovācijas, ietekme uz būtiskām sociālajām izmaiņām, ieguvumi uzņēmuma peļnai un konkurētspējai no kopīgās vērtības aktivitātēm, kā arī kopīgās vērtības ietekme uz uzņēmuma biznesa rādītājiem.

“Mēs esam lepni, ka uzņēmums ir ticis iekļauts „Izmaini pasauli” sarakstā,” norāda Fernando A. Gonzales (Fernando A. Gonzalez), CEMEX globālā uzņēmuma izpilddirektors. “Šis apbalvojums uzsver mūsu apņemšanos ikdienu strādāt tā, lai būvētu labāku nākotni.”

CEMEX Patrimonio Hoy programmas ietvaros ģimenēm ar zemiem ienākumiem, kuras dzīvo pilsētā vai pilsētai tuvos rajonos, nodrošina būvmateriālus, kā arī finansējumu, tehniskās ierīces un atbalstu transportā, lai tās spētu uzbūvēt sev mājas. Šī programma ir pieejama ne tikai māju būvniecībai, bet arī vietējās publiskās infrastruktūras attīstībai. Kopš programma tika aizsākta, Patrimonio Hoy ir nodrošinājusi pieejamus risinājumus vairāk nekā 2 miljoniem cilvēku visā Latīņamerikā.

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved