Darba aizsardzības aktivitātes
Ilgtspēja

Darba aizsardzības aktivitātes


Līderība darba aizsardzībā

Saskaņā ar CEMEX politiku, visu līmeņu vadītāji ir primāri atbildīgi par darba aizsardzību. Uzņēmuma darba aizsardzības sistēmas efektivitāte ir saistīta ar vadības attieksmi, ieinteresētību un iesaistīšanos tajā. Tāpēc mūsu vadītājiem ir jāiziet speciāls divu dienu apmācību kurss, kas balstīts uz septiņiem darba aizsardzības līderības principiem vai uzvedības modeļiem, kā piemēram, rādīt paraugu, zināt procesus un savus cilvēkus, komunikācija ar darbiniekiem, motivēšana, disciplinēšana un atbildīgums.

Tansporta drošība

Apmēram 60% letālo nelaimes gadījumu mūsu nozarē ir saitīti ar transportu. Tāpēc transports un braukšanas drošība ir vēl viena būtiska darba aizsardzības joma. Esam ieviesuši virkni pasākumu, lai samazinātu nelaimes gadījumu risku transporta jomā. Visi apakšuzņēmēju šoferi saņem speciālu gan darba aizsardzības, gan darba kārtības instruktāžu. Mēs pārbaudām ne tikai savu kravas automašīnu, bet arī apakšuzņēmēju automašīnu tehnisko stāvokli. Veicam dažādus gan kontrolējošus pasākumus, gan arī motivējošas aktivitātes. Par labu darba aizsardzības sniegumu papildus labumus var saņemt gan uzņēmumi (pasūtījumu apjoms), gan šoferi.

CEMEX darba aizsardzības balva

Katru gadu CEMEX organizē darba aizsardzības konkursu starp visām savām valstīm un ražotnēm dažādās nominācijās.

CEMEX Latvija 2016.gada sniegums veselības un drošības jomā novērtēts ar 3 godalgām un vienu atzinību – 1.vieta biznesa vienību kategorijā “Labākais uzlabojums”, 3.vieta kategorijā “Labākais uzlabojums starp cementa rūpnīcām”, 3.vieta kategorijā “Labākais uzlabojums pārvadājumos” cementa loģistikas komandai. Mūsu drošības un veselības iniciatīva – apakšuzņēmēju un trešo pušu audits – tika novērtēta ar atzinību.

Arī iepriekšējos gados uzņēmums ir saņēmis godalgas - 2014.gadā CEMEX Latvija tika piešķirta 1. vieta par labāko uzlabojumu darba drošības jomā un 2. vieta Cementa loģistikai par labāko uzlabojumu darba drošībā kategorijā transporta pārvadājumi. 2013.gadā CEMEX Latvija ieguva 1.vietu kategorijā "Vislabākais sniegums cementa nozarē" (Brocēnu cementa rūpnīca) un 3.vietu kategorijā "Labākais uzlabojums betona nozarē" (Latvijas Betona ražošanas daļa), turpretī 2012. gadā CEMEX Latvija vienība šajā specīgajā konkurencē ieguva četras godalgas.

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved