Preses telpa
Preses telpa

CEMEX sniedz risinājumu vēsturiska laukuma rekonstrukcijas projektā Meksikā

Nesen īstenotais Armas laukuma (Plaza de Armas), kas iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā un ir viens no slavenākajiem Meksikas objektiem, rekonstrukcijas projekts Meksikas štatā Sakatekasa (Zacatecas) ir lielisks piemērs CEMEX piedāvātajiem īpašajiem būvniecības risinājumiem.


Laukums, kas atrodas štata vēsturiskajā galvaspilsētā Sakatekasā, blakus valdības ēkai un katedrālei, pateicoties tā vēsturiskajam un arhitektūras mantojumam 1993.gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pēc vairākām desmitgadēm, kuru laikā netika veikti būtiski laukuma remontdarbi, viens no galvenajiem uzdevumiem bija atjaunot laukumu tā, lai tas būtu brīvi un ērti pieejams un funkcionāls vairāk nekā 2000 cilvēku, kas to šķērso ik dienas.

Tuvojoties ikgadējai Meksikas Neatkarības dienai, Sakatekasas Infrastruktūras departaments (Sinfra) un vietējais būvniecības uzņēmums saskārās ar izaicinājumu pabeigt projektu pēc iespējas ātrāk, neapdraudot vēsturiskās ēkas, kas atrodas blakus laukumam.

CEMEX piedāvāja izmantot šim izaicinājumam atbilstošu inovatīvu risinājumu – piepildīt laukuma virsmu ar inovatīvu  betonu. „Pateicoties tā īpašībām, stiprībai un ilgmūžībai, tas ir piemērots produkts gadījumos, kad ir nepieciešams aizpildīt vai līmeņot laukumus,” stāsta Guilermo I. Lazerna Peraza (Guillermo I. Laserna Peraza), CEMEX Reģionālais vadītājs Sakatekasā.

Pretēji plaši izmantotiem vietējiem materiāliem kā tepetate (vulkāniskajam iezim) šim konkrētajam betona veidam nav nepieciešama pieblietēšana vai apstrāde ar vibrēšanas iekārtu klāšanas brīdī, kas savukārt nozīmē, ka netiek izmantota smagā tehnika. Izmantojot betona mikserus un pumpjus un tādējādi neizdarot negatīvu ietekmi uz apkārt esošām ēkām, tika iestrādāti 2000 kubikmetru betona.

Tā ka šim pašizlīdzinošajam un pašblīvējošajam materiālam nav nepieciešama īpaša tehnika vai papildus darba spēks, CEMEX risinājums samazināja loģistikas vajadzības, kas būtu radušās, ja tiktu izmantota tradicionāla materiālu ieklāšanas metode.

Neskatoties uz sarežģītiem laikapstākļiem, CEMEX iekļāvās plānotajā projekta laikā, kas tika noteikts ne ilgāks par 45 dienām. „Šis risinājums nodrošināja iespēju ieklāšanas laiku samazināt par 85%, projektu izpildot vien 10 dienās. Ar šo šķidro betona risinājumu mēs, neskatoties uz lietu, strādājām nepārtraukti,” stāsta Hose Arelāno Cervantes (José Arellano Cervantes), par projektu atbildīgais inženieris.

Šī projekta mērķu īstenošana laukuma atjaunošanā ir vēl viens piemērs, kā CEMEX pilda apņemšanos sniegt saviem klientiem labākos risinājumus nozarē un kopīgiem spēkiem būvēt labāku nākotni.

Luiss Mario Bajezs Vazkvezs (Luis Mario Báez Vázquez), Sinfra vadītāja vietnieks, uzsver, ka „CEMEX zināšanas mums palīdzēja veiksmīgi noslēgt projektu – šis laukums ir būtisks visiem Sakatekasas iedzīvotājiem.”

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved