Preses telpa
Preses telpa

CEMEX sniedz īpašu risinājumu tādiem projektiem kā Roberto Garza Sada centrs

Roberto Garza Sada Mākslas, arhitektūras un dizaina centrs (Roberto Garza Sada Art, Architecture and Design Ceter, CRGS) savu dizainu ir ieguvis, tās galvenajam arhitektam Tadao Ando no Japānas iedvesmojoties no Huasteca kanjona, kas atrodas netālu no Monterejas Meksikā. Gada laikā kopš šīs ēkas atklāšanas tā jau ir kļuvusi par arhitektūras ikonu.


Ēka, kuras platība ir 13115 kvadrātmetri un kura atrodas Monterejas universitātes galvenajā teritorijā, iedvesmo tās studentus – jaunus, radošus cilvēkus, kuri spēj nepārtraukti radīt ko jaunu, apstrīdēt jau esošo un piedāvāt dizaina risinājumus.

Šīs ēkas būvniecība ilga 34 mēnešus un tajā tika nodarbināti 2800 strādnieki. Projekta autori nepakļāvās dažādām prognozēm, kas apstrīdēja tās struktūras, estētisko un funkcionālo zīvotspēju. Šobrīd Roberto Garza Sada centrs ir vienīgā ēka Latīņamerikā, kuras dizaina autors ir Tadao Ando.

Šis ievērojamais projekts ir 99 metrus garšs un 27 metrus plats, un tā būvniecībā tika izmantoti vairāk nekā 16000 kubikmetri CEMEX betona un 800 tonnas tērauda.

Katra ēkas detaļa visām projektā iesaistītajām pusēm bija izaicinājums. Projektā izmantotajam betonam bija jābūt atbilstošam visām dizaina prasībām un specifikācijām, tāpēc tas tika radīts speciāli šim projektam. Projekta dalībnieku – Meksikas un ārvalstu uzņēmumu – iegūtā pieredze ļaus arī nākotnē tikt galā ar šādiem izaicinājumiem jebkurā pasaules vietā.

CEMEX savu dalību šajā projektā aizsāka līdz ar dizaina analīzi, tālāk piedalījās ēkas struktūras attīstīšanā, kā arī veica betona izturības pārbaudes dažādiem parametriem (temperatūra, krāsa un tekstūra), kuri bija būtiski dizaina autoram.

Sadarbojoties ar Meksikas vietējo būvniecības uzņēmumu Constructora Garza Ponce, kas bija atbildīgs par projekta izpildi, CEMEX veica mitruma un citus testus, kuru laikā tehniskie speciālisti pārliecinājās par to, ka betona krāsa ir nemainīga visos lējumos un atbilstoša visām prasībām.

Siltā un sausā laika dēļ šajā reģionā CEMEX ūdens vietā izmantoja ledu dienās, kad temperatūra bija augsta, jo, neskatoties uz apstākļiem, betona temperatūra bija jāspēj saglabāt zem 32 grādiem pēc celsija. Jāatzīmē, ka minerālmateriāli tika iegūti vienā karjera daļā, lai nodrošinātu, ka betona krāsa ir vienāda visos lējumos.

Pateicoties betona gala apstrādei un viendabīgu gabalu dēļ, ēka ir neparasts arhitektūras piemērs, kas papildina kopējo ainavu. Tās struktūra harmonizē ar kalnaino ainavu, kas ieskauj Monterejas pilsētu.

Tadao Ando ir viens no pasaulē slavenākajiem arhitektiem. Pateicoties savai radošanai pieejai, japāņu izcelsmei un ģeometrisko formu prasmīgai izmantošanai, 1995.gadā viņš ieguva prestižo Pritzker balvu arhitektūrā.

 

 

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved