Preses telpa
Preses telpa
Preses telpa

CEMEX saņem balvu par labu praksi darba aizsardzībā

23.oktobrī CEMEX saņēma apbalvojumu „Zelta ķivere” par labu praksi darba aizsardzībā, novēršot pakrišanas, paklupšanas un kritienu riskus, kā arī daloties ar savu pieredzi ar dažādu nozaru uzņēmumiem.


„CEMEX uzņēmumā drošības garantēšana ir galvenā prioritāte. Mēs uzskatām, ka katram pēc savas darba dienas ir jāatgriežas mājās pie savām ģimenēm tikpat droši, kā tad, kad viņi dodas uz darbu. Drošības garantēšana ir iekodēta gan mūsu globālā uzņēmuma, gan arī katra darbinieka DNS. Drošības uzlabojumu ierosināšana, izmantojot riska kartiņas, norādīšana uz nedrošu uzvedību vai rīcību un šo norādījumu uzklausīšana ir veidi, kā mēs izaicinām sevi uzlabot drošības sniegumu,” uzsver Greiems Rasels, CEMEX Latvija valdes priekšsēdētājs.

"Šī gada konkursa tēma - paslīdēšana, aizķeršanās un paklupšana - ir aktuāla CEMEX uzņēmuma biznesa vienībās visā pasaulē. Arī Latvijā mēs pie šo risku novēršanas strādājam pastāvīgi. Kopumā konkursa pieteikumā aprakstījām 13 dažādas aktivitātes paslīdēšanas, aizķeršanās un paklupšanas risku samazināšanai un novēršanai, kā piemēram,  tīrības un kārtības nodrošināšanu darba vietās un teritorijās, "Pieturies" zīmes pie trepēm un trīs atbalsta punktu koncepcija ejot pa trepēm, darba apavu izvēle, statņu, piekļuves kāpņu un platformu uzlabošana, kā arī darbinieku priekšlikumi, kas iesniegti ar riska kartiņu palīdzību," stāsta CEMEX Latvija Integrētās drošības daļas vadītājs.  

Labās prakses konkurss darba aizsardzībā "Zelta ķivere" norisinās jau desmit gadus, un tā ietvaros tiek noskaidroti uzņēmumi, kas rūpējas par darba vides uzlabošanu un drošu darba apstākļu nodrošināšanu strādājošajiem. Konkursu Latvijā organizē Valsts darba inspekcija, bet žūrijas komisijā ir pārstāvji arī no Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības.

Fotogrāfijā no kreisās puses: CEMEX Integrētās drošības daļas vadītājs Andris Pommers, CEMEX darba aizsardzības speciālists Matīss Plaudis un Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis

Fotogrāfijas avots: LETA
Fotogrāfijas avots: LETA

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved