Preses telpa
Preses telpa

CEMEX porainā betona virsmas risinājums izmantots BMX trases būvniecībā Francijā

Kad Francijas Saint-Etienne pilsēta izlēma būvēt jaunu, visiem laika apstākļiem paredzētu BMX trasi nesen atjaunotajā Saint-Etienne BMX klubā, kā trases būvniecības risinājums tika izvēlēts CEMEX porainais betons.


Porainais betons ir betons ar porām, caur kurām tiek izfiltrēts ūdens (lielākoties lietus ūdens). Šis ir lielisks būvniecības risinājums tādām zonām kā stāvlaukumi, gājēju ceļi un tagad arī BMX trase, jo, pateicoties materiāla īpašībām, uz laukumu virsmas neuzkrājas ūdens. BMX trases būvniecībā izmantojot CEMEX risinājumu, tiek samazināta trases applūšanas iespēja, novērsta bīstamība sportistiem un samazināta temperatūra uz trases par līdz pat 4°C.

Šajā 15 m garajā trasē braucēji uzsāk sacensības no astoņu metru augstuma (tā sauktā Olimpiskā starta). Uzreiz pēc starta trasē ir 50% kritums un dažu sekunžu laikā sportisti sasniedz ātrumu 70 km/h. Ņemot vērā šos apstākļus, porainais betons tika izvēlēts par piemērotu risinājumu, jo pateicoties lietus ūdens novadīšanai un peļķu veidošanās novēršanai, tiek palielināta sportistu drošība. CEMEX īpašu uzmanību pievērsa ne tikai pirmajam 50% slīpuma trases posmam, bet arī trim citiem posmiem ar 10%, 45% un 50% slīpumu. Lai novērstu potenciāli bīstamākās trases vietas, tika izmantots ar fibru stiprināts porainais betons.

Projekta vadītājs ir uzņēmums PROSTART (Francijas vadošie BMX trašu sistēmu ierīkotāji). Lai ieklātu porainā betona segumu 10 metru platumā, bija nepieciešamas zināšanas un profesionalitāte, tādēļ uzņēmums pieņēma atbalstu un apmācības no CEMEX darbiniekiem, turklāt CEMEX uzņēmums aizdeva porainā betona ieklāšanai nepieciešamo aprīkojumu.

CEMEX porainais betons bija īstais risinājums šim izaicinošajam projektam – to var izmantot tehniski sarežģītās vietās un tur, kur būtiski ir arī vides apstākļi.

 Fotogrāfijās no kreisās puses: betona ieklāšanas darbi (1,2); pabeigtā trase (3)

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved