Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piegādājis 100 000 tonnu betona Nacionālās bibliotēkas celtniecībai


SIA CEMEX piegādājis Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas celtniecībai 100 000 tonnu transportbetona, kas pārsniedz 90% no kopumā šajā projektā izmantotā betona.

Uzņēmums piegādājis ne tikai standarta kvalitātes betonu bibliotēkas pamatiem un ēkas konstrukciju būvniecībai, bet arī īpašu arhitektonisko betonu, kas kā dizaina elements izmantots bibliotēkas iekštelpu un fasādes apdarē, tādējādi izceļot projekta autoru iecerēto bibliotēkas mūsdienīgo arhitektūru. Bibliotēkas celtniecībai piegādātā CEMEX transportbetona kopējais apjoms ir vairāk nekā 41 000 m3. Salīdzinājumam, ja vienu aiz otras novietotu visas betona mašīnas, kas izmantotas piegādēm, veidotos mašīnu rinda 52 kilometru garumā, kas ir pielīdzināms attālumam no Rīgas līdz Siguldai.

"Esam gandarīti, ka mūsu uzņēmums piedalījās šīs apjomīgās un Latvijas valstij nozīmīgās ēkas būvniecībā, nodrošinot augstas kvalitātes betonu un piedāvājot īpašu risinājumu betona piegādāšanai grūti sasniedzamās objekta vietās. Mūsu spēja iekļauties piegādes termiņos saskaņā ar strikti noteiktu projekta būvniecības grafiku un ieteikt savus būvniecības risinājumus apliecina, ka esam nopietns un uzticams partneris lielu nacionālas nozīmes projektu īstenošanā," uzsver CEMEX izpilddirektors Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā Enrike Garsija (Enrique Garcia).

Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekts transportbetona piegāžu apjoma ziņā ir lielākais kultūras un sabiedriskās ēkas projekts, kura būvniecībā ražotājs līdz šim Latvijā piedalījies. Šobrīd uzņēmums ir iesaistīts arī citu nozīmīgu Latvijas būvniecības projektu īstenošanā, piemēram, piegādājot betonu Rīgas pils un Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcijai, kas nodrošinās kultūras mantojuma saglabāšanu nākotnes paaudzēm. Vēl viens nozīmīgs šī brīža projekts ir starptautiskās lidostas "Rīga" paplašināšana, kas ir svarīga investīcija mūsu valsts kā reģionāla loģistikas centra attīstībai. Visi betona ražošanā izmantotie izejmateriāli - smiltis, akmens šķembas un cements - ir vietējās izcelsmes. Turklāt cements, kura kvalitāte tiek atzinīgi vērtēta arī ārvalstu tirgos, ražots uzņēmuma Brocēnu cementa rūpnīcā.

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved