Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedāvā jaunu pakalpojumu – ceļu pamatnes minerālmaterialu samaisīšanu ar cementu

Sākot ar 2015.gadu CEMEX Latvijā piedāvā jaunu pakalpojumu – ceļu pamatnes minerālmateriālu samaisīšanu ar cementu. 


Maisīšanai tiek izmantotas iekārtas, kas vienmērīgi sajauc šķembas, frēzētu asfaltu un noteiktu daudzumu cementa. Ceļu būves uzņēmumi šādu materiālu izmanto dažādu ceļu un laukumu pamatņu izbūvei, jo tas nodrošina daudz augstāku ceļu nestspēju.

Šajā ceļu būves sezonā CEMEX šādus pakalpojumus nodrošinājis jau 3 projektos. Lielākais no tiem ir ceļa A13 (Daugavpils – Rēzekne) būvniecība, kura vajadzībām saražots  ap 90 000 tonnas materiāla. Tāpat ceļu pamatnes maisīšanas pakalpojumi sniegti lidostas „Rīga” un ceļa A12 (Rēzekne- Ludza) būvniecības vajadzībām, saražojot attiecīgi – 12 000 un 15 000 tonnu ceļu pamatnes materiāla.  

Jāatzīmē, ka 2015.gada sākumā CEMEX iegādājās jaunu ražošanas iekārtu, kas izmantojama ceļu pamatnes materiāla maisījumu ražošanai. Iekārtas ražīgums sasniedz 400 tonnas materiāla/ stundā, un šī ir modernākā šāda veida iekārta Latvijā. Sākoties aktīvajai ceļu būves sezonai, tā tik pārvietota uz Daugavpili, lai nodrošinātu maisīšanas pakalpojumus A13 ceļa būvniecības projektam.

Jauno pakalpojumu jau izmantojuši vietējie ceļu būves uzņēmumi – SIA "Binders", SIA "Saldus Ceļinieks" un SIA "Ceļi un tilti".

Jaunā ražošanas iekārta

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved