Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedāvā inovatīvu būvniecības risinājumu Francijā


CEMEX Francijā piegādājis 1 949 kubikmetrus betona pirmajai vēja ģeneratoru fermai, kuru pārvaldīs Francijas privātā un publiskā sektora apvienība. Pateicoties “Clamcey-Oisy” vēja ģeneratoru fermai, Burgundijas reģiona Nièvre apgabals kļūs par pozitīvas enerģijas zonu Francijā, kas, izmantojot savā reģionā saražoto atjaunojamo enerģiju, apmierinās vietējo pieprasījumu pēc enerģijas. Pēc būvniecības pabeigšanas katras no kopumā sešām turbīnām jauda būs 2,05 MW, un tās spēs saražot 27 500 MWh enerģijas gadā, kas ir līdzvērtīgs tādam enerģijas daudzumam, kuru patērē 12 000 cilvēki.

Katrai masīvā ģeneratora pamatnei CEMEX piegādāja divu veidu betonu - 35 kubikmetrus sagataves izlīdzinošajam slānim, kā arī gandrīz 290 kubikmetrus strukturālā betona. Tika pārbaudīta abu betonu veidu stiprība un konsistence, lai tie atbilstu izmantotajam armējumam. Tā ka pamati atrodas zem zemes, tika izmantots speciālais cements, lai izturētu videi agresīvu ķīmisko iedarbību.

Lai nodrošinātu lielu apjomu iestrādi, CEMEX iesaistīja 20 betona mikseru mašīnas. Izmantojot pārvietojamo betona pumpi, stundā pamatos tika iestrādāti līdz pat 35 kubikmetriem betona. Sadarbībā ar pieredzējušu būvuzņēmēju, betons tika iestrādāts, ievibrēts un uzturēts tikai mēneša laikā. Nākamais posms ir vēja ģeneratoru uzstādīšana uz pamatiem, un to nodošana ekspluatācijā  plānota 2014.gada sākumā.

Pasaules mērogā CEMEX ne tikai ražo betonu, bet arī attīsta uz zināšanām un betona tehnoloģiju pielietošanu balstītus risinājumus. Pateicoties ilggadējai pieredzei, zināšanām un ekspertīzei par dažādām betonu komponentēm un to mijiedarbību, CEMEX piedāvā speciāli klienta prasībām pielāgotu betonu. Mēs aicinām Jūs noskatīties video par to, kā CEMEX risina visambiciozākos būvniecības izaicinājumus -  http://goo.gl/t0pHQi.
click to enlarge

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved