Preses telpa
Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedalās Starptautiskā Baroka laikmeta muzeja būvniecības projektā

CEMEX Meksikā piedalījies inovatīva produkta tehnoloģijas izstrādē, kas ļāva īstenot Starptautiskā Baroka laikmeta muzeja būvniecības projektu Pueblas pilsētā Meksikā.


CEMEX Meksikā piedalījies inovatīva produkta tehnoloģijas izstrādē, kas ļāva īstenot Starptautiskā Baroka laikmeta muzeja būvniecības projektu Pueblas pilsētā Meksikā. Muzejs ir viens no valsts ievērojamākajiem kultūras centriem.

Arhitektūras projekta autors ir Tojo Ito (Toyo Ito), 2013.gada Pritzker arhitektūras balvas ieguvējs. Būvniecības projekts iekļauj atsevišķas 702 ieliektas, baltā cementa daļas 18 un 25 metru augstumā, veidojot 18150 kvadrātmetrus plašu divu stāvu ēku. „Projektā plaši izmantots baltais betons – muzeja ārpusē muzeja apmeklētāja skatam paveras baltā betona ārsienas, un arī iekštelpās plaši izmantota iekšējā apdare ar balto betonu,” stāsta Rafaels Barona (Rafael Barona), būvniecības uzņēmuma DANSTEK arhitekts.

Iepriekš izgatavotās betona ieliektās detaļas piešķir formu katrai ēkas sienai, vienlaicīgi galarezultātā nodrošinot augstāko kvalitāti. Iepriekš izstrādātās detaļas palīdzēja samazināt šiem darbiem nepieciešamo laiku par 48%, nodrošināja, ka nav nepieciešams uz vietas izmantot veidņu stiprinājumus, kā arī samazināja baltā betona patēriņu par 40%, ņemot vērā, ka sienām baltais betons tika izmantots tikai ārējiem un iekšējiem sienas slāņiem. Sienu iekšējā daļa tika betonēta, izmantojot parasto pašvibrējošo betonu.

DANSTEK sadarbojās ar CEMEX, lai izstrādātu tādu betonu, kurš būtu pietiekami plūstošs un spētu aizpildīt katru nepieciešamo daļu bez pārtraukumiem, vienlaicīgi darbus veicot lielā augstumā.

„Betona recepte, kuru izstrādāja CEMEX, bija izcili piemērota šim projektam un nodrošināja nepieciešamo homogenitāti. Šī bija pirmā reize, kad tika izmantots šāda tipa betons, jo mēs vēl nekad nebijām izmantojuši betonu kā dizaina elementu, kas vienlaicīgi kalpo kā ēkas iekšējās un ārsienas,” stāsta Rafaels Barona.

Muzeja 54 sienas tika veidotas no 702 daļām, izmantojot tieši CEMEX izstrādāto betona maisījumu. Būvniecībā nepārtraukti tika izmantoti 10 ceļamkrāni, kas nodrošināja, ka darbi tiek pabeigti rekordīsā laikā – 27 nedēļās. „Visa ēkas struktūra tika radīta un pabeigta Meksikā, izmantojot japāņu izstrādātu dizainu. Darbos 100% piedalījās Meksika, nodrošinot augstāko kvalitāti,” piebilst Barona.

„Nedaudz vairāk kā gada laikā muzeju apmeklējuši jau apmēram 500 tūkstoši viesu no Meksikas un visas pasaules. Viesiem ir iespēja pašiem redzēt šo unikālo projektu,” norāda muzeja directors Horhe Alberto Lozaja (Jorge Alberto Lozaya).

  

 

                                                          Fotogrāfijās Baroka laika muzejs

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved