Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedalās Nukleārās medicīnas centra laboratorijas ēkas būvniecībā

2014. gada septembrī Rīgā, Mārupes ielā 19 tika uzsākta SIA „Nukleārās medicīnas centrs” laboratorijas ēkas būvniecība, kas būs Latvijā pirmais un Baltijas reģionā viens no nedaudzajiem un modernākajiem pētniecības centriem, kura darbības galvenais mērķis būs palielināt izārstēto onkoloģisko pacientu skaitu, nodrošinot precīzu un agrīnu slimības diagnostiku.

Varam būt lepni, ka šī projekta būvniecībai CEMEX jau piegādājis ap 1900 m3 betona, kas tika izmantots pamatu un ēkas virszemes daļas karkasa būvniecībai. Medicīnas centra kopējā platība būs 2860 m2.

SIA "Monolīts SAG" būvdarbu vadītājs Jāni Belovs stāsta par projektu un sadarbību ar CEMEX: „Šāda veida objekti prasa paaugstinātas prasības atsevišķiem būves elementiem, jo lielā daļā telpu notiks manipulācijas ar radioaktīvām vielām. Man tāpat kā pārējiem mūsu darbiniekiem ir prieks būt klāt šāda – pirmā Baltijā – objekta radīšanā. CEMEX patīkami pārsteidza ar betona kvalitāti un galvenais – stabili nemainīgu tās saglabāšanu visa objekta būvniecības garumā.  Atsevišķas sienas un pārsegumi sasniedza pat līdz 2m betona biezumu. Tas ir labs izaicinājums, ja ņem vērā, ka darbi notika ziemas apstākļos -10C temperatūrā. Zinot, ka plaisas nav pieļaujamas radiācijas aizsardzības dēļ, ir patīkami apzināties kvalitatīvi paveikto darbu.”

Laboratorijas ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA „Arhitektu birojs ARTEKS” sadarbībā ar ciklotrona ražotājuzņēmuma IBA S.A (Beļģija) speciālistiem. Būvdarbu izpildes ģenerāluzņēmējs ir SIA „Abora”, bet darbu būvuzraudzību nodrošina SIA „Būves un būvsistēmas” speciālisti. Centra izveidē kopumā tiks ieguldīti aptuveni 10 miljoni eiro, no kuriem 5,7 miljoni eiro ir Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums. Medicīnas centrs savu darbību plāno uzsākt 2016. gada janvārī.

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved