Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedalās Francijas un Panamas lielāko ostu attīstības projektos

CEMEX Francijā piedalās liela mēroga projekta īstenošanā –lielas, peldošas betona struktūras būvniecībā Marseļas ostā Grand Port Maritime de Marseille, kas ir lielākā osta Francijā.


Šis projekts ietver lielu konstrukciju – kambaru, kurus ģeotehniskajās inženierzinātnēs dēvē par kesoniem (caissons) – izbūvi. Kuģiem piestājot piestātnē, no šiem kambariem tiek izsūknēts ūdens (angļu valodā šo procesu sauc par drydocking), ļaujot piekļūt kuģa apakšējai daļai un veikt tādus remonta vai uzturēšanas darbus, kas zem ūdens nebūtu iespējami. 

CEMEX tehniskie speciālisti sešus mēnešus strādāja pie tāda betona maisījuma, kas spētu pilnībā izpildīt visas projekta kvalitātes prasības. Paaugstinātas stiprības betons tika īpaši veidots tā, lai tas būtu noturīgs pret jūras ūdens un lielo tankeru, kas izmanto ostu, ietekmi.

“Strādājot pie šī būvprojekta, CEMEX palīdzēja ar savām zināšanām un pieredzi,” stāsta Michel Andre, CEMEX Francija prezidents. “Mums ir lieliska komanda, kā arī resursi un iespējas, kurus izmantot, lai ātri un efektīvi risinātu jebkuras klienta vajadzības.”

Tāpat CEMEX piedalās Panamas Manzanillo Starptautiskā termināļa būvniecībā Atlanijas okeāna piekrastē. Terminālis ir viens no lielākajiem un noslogotākajiem konteineru tipa kravas pārvadājumu termināļiem Latīņamerikā. CEMEX piegādāja īpaša pasūtījuma betona projektam, kurš šobrīd tiek īstenots vietā, kur Panamas kanāls satiekas ar Atlantijas okeānu.

“Tas ir īpaši pagodinoši, ka mums uztic tik liela mēroga projektu, kuram būs nozīmīga loma Panamas un tās iedzīvotāju nākotnē,” uzsver Andres Jimenez, CEMEX Panama prezidents. “Panama ir arī mūsu mājas, un mēs esam pateicīgi, ka varam piedalīties šīs valsts attīstībā.”

 

 

 

Panamas Manzanillo Starptautiskais terminālis

 

Remontdarbi Marseļas ostas Grand Port Maritime de Marseille terminālī

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved