Preses telpa
Preses telpa

CEMEX piedalās autobusu termināļa būvniecības projektā Lielbritānijā

Pēc tam, kad Birmingemas pilsētas dome secināja, ka pilsētas autobusu terminālim bieži nepieciešams veikt remontdarbus, CEMEX tika aicināts atrast tādu būvniecības risinājumu, kas spētu izturēt termināļa intensīvo slodzi.


Birmingemas pilsētas domei tika dots uzdevums atjaunot segumu pilsētas autobusu terminālim – terminālis atrodas vienā no visblīvāk apdzīvotajiem Birmingemas rajoniem, kur sabiedriskais transports tiek bieži izmantots. Tieši intensīvās satiksmes dēļ termināļa segums nepārtrauki plaisā un iebrūk.

Termināļa segums ir no asfalta un noslodzes dēļ bieži nepieciešami remontdarbi, tādējādi negatīvi ietekmējot publiskā transporta grafikus un maršrutus.

Amey LG, uzņēmums, kurš nodrošina Birmingemas automaģistrāļu uzturēšanas un pārvaldības pakalpojumus, vērsās pie CEMEX, lūdzot nodrošināt tādu segumu, kas spētu izturēt intensīvās slodzes un varētu tikt iestrādāts īsā laika posmā.

CEMEX ieteica izmantot valčbetona tehnoloģiju, kas spēj izturēt lielas slodzes un ekstremālas temperatūras maiņas. Pēc vizītes Tatršalas (Tattarshall) karjerā, kur arī tika izbūvēts valčbetona segums, Amey LG secināja, ka tieši valčbetons būtu labākais segums autobusu terminālim.

CEMEX un Amey LG projektētāji sadarbojās, lai izstrādātu īpaša pasūtījuma valčbetona maisījumu. Pēc rakšanas un esošās virsmas noņemšanas darbiem, kas aizņēma pirmās divas dienas, trešajā dienā CEMEX piegādāja 160 tonnas valčbetona materiāla, kas tika ieklāts 150 mm biezā slānī, izmantojot asfalta ieklāšanas tehniku. Trešās dienas beigās un ceturtajā dienā materiāls uzņēma stiprību, un piektajā dienā terminālis tika atvērts satiksmei. Pateicoties valčbetona tehnoloģijai, darbi tika veikti īsā laika posmā.

Šī projekta īstenošanā bija būtiski, lai segums spētu izurēt eļļas un degvielas noplūdes, kā arī intensīvo slodzi, un tieši šo spēj nodrošināt valčbetons.

Tāpat bija būtiski sabiedriska transporta lietotājiem nodrošināt pēc iespējas ātrāku pakalpojuma atjaunošanu: „Valčbetona tehnoloģijas izmantošana paredz īsāku stiprības uzņemšanas laiku, kā dēļ šis terminālis tika atvērts satiksmei jau nākamajā dienā pēc darbu pabeigšanas, nodrošinot, ka iedzīvotāji varēja izmantot ierasto sabiedrisko transportu,” norāda Stīvs Kromptons (Steve Crompton), CEMEX Lielbritānija Tehniskais direktors.

 

 Fotogrāfijās no kreisās puses: būvniecības process (1,2), pabeigtais laukums

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved