Preses telpa
Preses telpa

CEMEX Meksikā piedalās pirmā zemūdens tuneļa būvniecības projektā

CEMEX piedalījies inovatīva projekta īstenošanā Latīņamerikā – zemūdens tuneļa izbūvē Verakruzā (Veracruz), Meksikā.


Uzņēmums izstrādājis un piegādājis īpašu betonu, kas atbilst tuneļa sarežģītajai konstrukcijai.

Ņemot vērā, ka tuneļa būvniecība norisinājās zem ūdens līmeņa, saskaņā ar projekta būvniecības uzņēmuma „Constructora Túnel de Coatzacoalcos” pasūtījumu tika izstrādāta īpaša betona recepte, kas piemērota dažādiem konstrukcijas elementiem un apstākļiem. „Sadarbībā ar CEMEX Kvalitātes departamentu, izstrādājām tādu betona maisījumu, kas atbilst projektā izvirzītajām prasībām un starptautiskajiem standartiem,” stāsta projekta tehniskais vadītājs Darvins Hernandezs (Darwin Hernandez).

CEMEX kopumā šim projektam piegādāja 48 000 kubikmetrus betona gan dažādiem pamata konstrukciju elementiem, gan segumam un arī tuneļa izmantošanas nodevu samaksas laukumam. Uzņēmums veica betona piegādes atsevišķiem liela mēroga – 600 un 800 kubikmetru – lējumiem tuneļa piekļuves rampas izbūvei.

„CEMEX piedāvāja savas zināšanas un spējas risināt būvniecības izaicinājumus. Tāpat CEMEX aktīvi piedalījās arī projekta dizaina izstrādes posmā un pirms betona lējumiem, lai sniegtu labāko risinājumu”, stāsta Hosē Armengols Notario (Jose Armengol Notario), ražošanas vadītājs tuneļa būvniecības projektā no Producción de Constructora Túnel de Coatzacoalcos.

Projektā izmantotā būvniecības metode, kuras izcelsmes valsts ir Nīderlande, nodrošināja vismazāko ietekmi uz pilsētas teritoriju. Saliekamie dzelzsbetona moduļi tika ražoti sausajā dokā (liela kamera krastā, no kuras tiek izsūknēts ūdens) un vēlāk tika transportēti uz to atrašanās vietu, kur tos uzstādīja zem ūdens. Šī projekta īstenošanai sausajā dokā Coatzacoalcos upes krastā kopumā tika izbūvēti pieci betona bloki un vēlāk pārvietoti un uzstādīti upes gultnē.

Tuneļa brauktuves daļu veido četras joslas – divas katrā virzienā, un ir paredzēts, ka tas atvieglos transportlīdzekļu satiksmi starp pilsētas teritoriju un naftas ķīmijas rūpniecības rajonu Villa Allende, samazinot laiku, kas pavadāms šajā ceļā līdz pat 3 minūtēm, ierasto 30 minūšu vietā.


Fotogrāfijās no kreisās puses: laukums pirms iebraukšanas tunelī (1); tuneļa iebrauktuve (2)

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved