Preses telpa
Preses telpa

CEMEX Lielbritānijā piedalās liela mēroga infrastruktūras projektā

CEMEX biznesa vienība Lielbritānijā piedalās unikāla, liela mēroga infrastruktūras projekta būvniecībā – Mērsijas tilta būvniecībā. 


Tilts šķērsos Mersijas upi un savienos Rankornas (Runcorn) un Vidnesas (Widnes) pilsētas, ļaujot cilvēkiem, kas dodas tālāk uz Liverpūli (Liverpool) un Mersijas pilsētu (Merseyside), samazināt laiku, kas tiek patērēts ceļā.

Plānots, ka tilts satiksmei tiks atklāts 2017.gada rudenī, tādēļ, lai palīdzētu īstenot šo projektu. CEMEX Lielbritānijā sadarbojas ar uzņēmumu Meryseylink Civil Contractors. Projekta laikā tiks izbūvēts trīspilonu vanšu tilts ar betona segumu, kas savienos katras upes pusē esošos viaduktus.

Šobrīd notiek aktīvi viadukta, kas savienos sauszemi ar tiltu, būvniecības darbi ar pirmo 34 stundu nepārtraukto 1148 m3 betona iestrādi. Projektā tiek izmantota inovatīva pārvietojamo sastaņu sistēma, kas vienlaikus kalpo arī par betona veidni. Sastatnes ir 157 m garas, 22 m platas un sver 1700 tonnas. Tā ir milzīga konstrukcija, kas nodrošina, ka projekta komanda var piekļūt būvniecības vietai līdz pat 70 m augstumam – sastatnes tiek pārbīdītas no viena iebetonēta viadukta posma uz nākamo.

Lai nodrošinātu betonu, katrā upes pusē, netālu no būvniecības vietas tika izvietotas divas mobilās betona rūpnīcas. Pirmais lējums, izmantojot pārvietojamās sastatnes, tika veikts Ziemeļu viadukta pusē, taču tam sekos vēl daudzi citi lējumi. CEMEX komanda sadarbībā ar citiem projektā iesaistītajiem uzņēmumiem nodrošina betonu ar paaugstinātām prasībām, kā aeī precīzas piegādes. Katram viadukta posmam nepieciešami vairāk nekā 1000 m3 dzelzbetona un, lai nodrošinātu, ka betons katrā posmā sacietē vienādi, katru reizi jānodrošina precīza sastatņu un betonēšanas vieta. 

“Mersijas pāreja ir sarežģīts inženierprojekts un viens no lielākajiem projektiem Eiropā. Sadarbībā ar Merseylink esam izveidojuši betona receptūru, kas pilnībā atbilst projekta prasībām. Viadukta pieejas būvniecībā tiek izmantots C50/60 tipa betons,” norāda Ričards Keršavs (Richard Kershaw), CEMEX Lielbritānijas Tehniskais vadītājs.


Attēlos no kreisās puses:  projekta vizualizācija: projekta būvniecība

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved