Preses telpa
Preses telpa

CEMEX Latvija autoparks atzīts par otro drošāko Latvijā

9.martā Rīgā, Spīķeru koncertzālē norisinājās BALTA gada balvas "Drošākais uzņēmuma autoparks" noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti konkursa rezultāti.


CEMEX Latvija ieguva 2.vietu kravas un speciālā pielietojuma autoparku kategorijā, apliecinot izaugsmi kopš iepriekšējā gada konkursa, kad tika iegūta 3.vieta.

Konkursa komisija atzinīgi vērtēja uzņēmuma autoparka pārraudzību, remontu plānošanu un organizēšanu, degvielas patēriņa monitoringu. Tāpat augsti novērtētas bija CEMEX īstenotās iniciatīvas drošības jomā, kas veicina papildus drošību ne tikai pašiem darbiniekiem, bet arī sabiedrībai uz koplietošanas ceļiem. Tā, piemēram, visas uzņēmuma kravas automašīnas ir aprīkotas ar video reģistratoriem, un tām ir piestiprināta zīme „Kā es braucu?” ar tālruņa numuru atsauksmju atstāšanai par automašīnas vadītāja uzvedību uz ceļa. CEMEX svarīgākā prioritāte ir drošība, tāpēc uzņēmums pievērš īpašu uzmanību darbinieku apmācībai un dažādu uzlabojumu ieviešanai. 

Konkursa galvenais uzdevums ir noskaidrot, kuros Latvijas uzņēmumos vissekmīgāk tiek veikta autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar autoparku, un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā vadīšanā, uzlabojot kopējo satiksmes drošību Latvijā. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti visi pieteikumi, balstoties uz CSDD un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datu analīzi, bet finālā iekļuvušos uzņēmumus konkursa žūrija apmeklēja un izvērtēja klātienē.

Visi konkursa dalībnieki tika vērtēti trīs kategorijās - zemāka riska autoparki, kravas vai speciālā pielietojuma autoparki, kā arī pasažieru pārvadātāji. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvējs balvā saņēma drošas braukšanas apmācības (Test&Training) 2 cilvēkiem Austrijā. Tāpat apmācības Austrijā ieguva arī uzvarētājs kategorijā "Straujākais progress". Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji balvā saņēma Drošas braukšanas skolas apmācības "Droša un ekonomiska braukšana".

Konkursu vērtēja pieredzējusi žūrija - BALTA vecākais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS valdes loceklis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš, SEB līzinga pārstāvji Ģirts Belēvičs un Jānis Ģirnis, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore Daina Voita.

Par 2015.gada drošākajiem autoparkiem Latvijā atzīti -  pasažieru pārvadātājs "Ventspils reiss", automašīnu transporta un loģistikas uzņēmums "Kurbads un Ko" un uzņēmums "Latvijas gāze". Savukārt par straujāko progresu autoparka drošības uzlabošanā tika apbalvots "Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests".

Konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība "BALTA", LR Satiksmes ministrija, Drošas Braukšanas Skola un SEB līzings. 

Konkursa laureāti apbalvošanas ceremonijā

 

 

SIA CEMEX Transporta daļas vadītājs Uldis Neilands

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved