Preses telpa
Preses telpa

CEMEX dekoratīvie būvniecības materiāli – dizainam un funkcijai

Neskatoties uz to, vai uzsvars projektā tiek likts uz krāsu vai faktūru, CEMEX īpaša pasūtījuma materiāli arhitektiem sniedz iespēju izpildīt pasūtītāja unikālās vēlmes.


Betons ir plaši pazīstams materiāls pamatnes izbūvei, tomēr tieši betona daudzpusība ir tā, kas CEMEX ļauj īstenot visdažādākā veida projektus, kur būtiska loma ir krāsai, izmēram vai faktūrai. Ir vairāki iemesli, kādēļ CEMEX betonu izvēlas pasaulē atzīti arhitekti. Arī moderni domājoši pilsētvides arhitekti spēj betona daudzveidību izmantot savā labā, lai publiskās vietas kļūtu par skaistu, radošu vidi.

„CEMEX Pētniecības grupas (CEMEX Research Group, CRG) eksperti šobrīd izstrādā produktus un risinājumus tieši arhitektūras jomā, kā arī ir uzsākuši padziļinātu darbu pie dekoratīvā betona,” stāsta Deivids Zampini (Davide Zampini), CRG vadītājs Šveicē. „Tādēļ būs iespējami vairāki risinājumi, kā betonu izmantot būvniecībā un arhitektūrā.”

Kad Fridlendas pilsētā Vācijā, kur nedēļas nogalēs ir ļoti aktīva satiksme, tika pieņemts lēmums par nepieciešamību atjaunot vienu no galvenajām  ielām, tika izlemts par labu CEMEX betona izmantošanai. Tika likvidēti luksofori un tā vietā tika izveidots apļa veida krustojums, segumā izmantojot spilgti sarkanu krāsu, lai palielinātu redzamību. CEMEX nodrošināja tādu betona recepti, kas var izturēt ne tikai ceļu apstrādi ar sāls maisījumu ziemas periodā, bet arī intensīvo satiksmi vasarā, vienlaicīgi ievērojot klienta prasību izmantot krāsas.

„Šī projekta laikā es pirmo reizi piemeklēju tādu betona piegādātāju, kurš spēja garantēt konkrētu betona gala krāsu,” norādīja Dirks Detveilers (Dirk Dettweiler), TBH Dettweiler uzņēmuma pārstāvis, kurš ir atbildīgs par projekta īstenošanu. „Sadarbība starp būvprojekta īstenotāju un betona ražotni bija augstā līmenī, kā dēļ mēs spējām pabeigt projektu plānotajā laikā.”

Betons ne tikai var tikt saražots dažādās krāsās, bet tas var arī tikt iestrādāts dažādās faktūrās – šādi tika darīts apļa veida krustojuma projektā Francijā, Marseļas pilsētā. Īpaša uzmanība tika veltīta seguma izvēlei – tika izvēlēts izmantot bruģi, dekoratīvo betonu ar pretslīdes apstrādājumu un klasisku virsmas materiālu. Katrs no materiāliem tika iestrādāts apļu veidā tā, lai apļi norādīto braukšanas joslu katram no transportlīdzekļu veidiem – automašīnām, autobusiem, kā arī riteņbraucējiem un gājējiem, īpaši izceļot pārejas, lai to šķēršošana būtu droša un autovadītāji laicīgi samazinātu ātrumu.

Šim projektam CEMEX karjers Francijā piegādāja minerālmateriālus, kuri tika izmantoti, lai saražotu 3000 m2 betona. Tika ierīkota mobilā betona ražotne, lai nodrošinātu 2-3 betona lējumus dienā, turklāt jāpiemin, ka atsevišķos gadījumos betonu bez pārtraukumiem piegādāja 10 betona mikseri.

Projekts ilga 4 mēnešus, un visu projekta laiku ceļu varēja izmantot gan automašīnas, gan autobusi, gan gājēji, netraucējot arī vietējo uzņēmējdarbību.

Dekoratīvā betona izmantošana kļūst arvien populārāka ārpus Eiropas valstīm – tā, piemēram, CEMEX kolēģi Panamā nesen uzsāka piedāvāt dekoratīvā betona pakalpojumu. Šie divi projekti pierāda dekoratīvo materiālu augsto kvalitāti, kuru veidols var variēt pēc pasūtītāju vēlmēm.


Fotogrāfijās no kreisās puses: projekts Vācijā (1); projekts Francijā (2)

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved