Preses telpa
Preses telpa

CEMEX cements izmantots 2014.gada Pasaules kausa futbolā augstākās klases stadiona būvniecībā

CEMEX piedalījās jaunā Amazones futbola stadiona (Arena da Amazonia) būvniecībā, kura kopējā platība ir 170 000 m² un kurā var uzņemt vairāk nekā 43 000 cilvēku. Stadions atrodas Manausa pilsētā un tajā norisinājās daļa no Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Pasaules kausa spēlēm.


Dizaina autori ir arhitektu uzņēmums Von Gerkan, Marg and Partners. Arena da Amazonia ir viens no 12 stadioniem, kuri ir īpaši būvēti FIFA Pasaules kausa izcīņai. Šī projekta ietvaros CEMEX sadarbojās ar būvniecības uzņēmumu Andrade Gutierrez S.A., tam piegādājot 28 000 tonnas augstākās kvalitātes cementu un sniedzot augstākā līmeņa pielāgotus pakalpojumus.

„CEMEX lepojas ar to, ka  nodrošina saviem klientiem augstākās klases celtniecības materiālus un pakalpojumus skaistu un ievērojamu, liela mēroga projektu īstenošanai visā pasaulē. Mēs labprāt pieņēmām iespēju palīdzēt Amazones pilsētai Manaus uzņemt miljoniem FIFA Pasaules kausa izcīņas līdzjutēju,“ uzsvēra Fernando A. Gonzalez, CEMEX globālā uzņēmuma izpilddirektors.

Stadions ir ovāla veida un plānots, ka tas asociējas ar augļu grozu – skatoties no augšējā līmeņa, paneļi savstarpēji krustojas ar sijām, radot groza pinuma efektu. Turklāt sēdvietas ir nokrāsotas dažādu Amazones augļu krāsās – papaija, banāni, mango un ananāss.

Stadions ir būvēts, ievērojot augstākās kvalitātes būvniecības standartus, kā arī balstoties uz stingrām FIFA kausa drošības prasībām un Brazīlijas Nacionālā būvniecības likumu. Stadiona ekoloģiskais dizains ir ilgtspējīgas būvniecības modeļa piemērs lielu projektu īstenošanā. Inovatīvais risinājums apvieno ērtības ar augstu energoefektivitiāti un padara šo par vienu no pirmajiem pasaules stadioniem, kurš ieguvis Vides sertifikāciju sistēmas LEED sertifikātu, kuru piešķir ASV Zaļās būvniecības padome.

 

  

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved