Preses telpa
Preses telpa

CEMEX Būvniecības balva Meksikā: Romas betona risinājums

CEMEX Būvniecības balva ir iniciatīva, kuru izveidojis CEMEX, lai noskaidrotu labākos arhitektūras un būvniecības projektus pasaulē.


Katru gadu CEMEX izvērtē labākos būvniecības projektus un noskaidro tos cilvēkus, kuri šos projektus ir īstenojuši – arhitekti, inženieri, investori un būvnieki. Iepazīstināsim ar vienu no projektiem, kuras autors ieguvis šo balvu. Arhitektam Rafael Barona Coghlan jau iepriekš tika uzticēta tilta projektēšana, kas savieno Equestrian Club Atizapan de Zaragoza Meksikā, Ziemeļu un Dienvidu spārnu – pēc šī projekta arhitekts pievērsās tādam tilta veidam, kas tika būvēts senajā Romā pirms 20 gadsimtiem.

Projekts ir 600 kvadrāmetru plašs gājēju tilts, kurš sniedzas pāri zirgu izjāžu takai, un tas ieguva trešo vietu infrastruktūras kategorijā 23. CEMEX Būvniecības balvas  Meksikas apbalvošanas ceremonijā.

Kaut arī arkai ir klasisks dizains tika mainīts arkas aiļu izbūves veids, stāstīja Barona Coghlan. “Tā vietā lai ailes izcirstu no akmens mēs izmantojāt betona elementus, turklāt izvēlējāmies balto betonu, lai tas harmoniski iekļautos apkārtējā vidē,” viņš stāstīja. Ņemot vērā to, ka atrašanās vietu ieskauj eikalipta koki un tā atrodas upes gultnes vidū, elementi bija jāveido citur, kas bija papildus apstāklis vides aizsardzībai.

Vēl viens jauninājums ailēm – pretēji tradicionālajām – ir tas, kādā veidā tās tika savienotas   savā starpā  . “Tika izveidots kas līdzīgs gropēm, kas ļauj struktūrām izturēt augstas slodzes,, kuras izraisa zemestrīces,” viņš uzsvēra. Katra no ailēm pilda savu struktūras funkciju un ailes ir atklātas, kas radīja tehniskus izaicinājumus ar augstu sarežģītības līmeni. Lai šos izaicinājumus risinātu CEMEX radīja īpašu piemaisījumu recepti ar labākajiem minerālmateriāliem un pildvielām, lai nodrošinātu stiprību un risinātu tehniskos šķēršļus.

Arhitekts uzsvēra, ka betons bija vienīgais materiāls, kuru var izmantot projekta prasībām - šādai struktūrai, ģeometrijai, precizitātei un gala izskatam –. Protams, liela loma bija arī tam, ka detaļas bija izveidotas iepriekš, ļaujot ailes izveidot no tā paša materiāla, garantējot precizitāti.

Barona Coghlan ir lepns par to, ka gājēju tilts, kas ir neliels, bet sarežģīts projekts, tika izvēlēts par CEMEX Būvniecības balvas uzvarētāju Meksikā.“Esam īpaši gandarīti par to, ka šī projekta izmērs nav bijis būtisks projekta izvērtēšanā – tā vietā svarīgākais bija radošums,” viņš stāsta.


 Equestrian Club Atizapan de Zaragoza projekts 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved