Preses telpa
Preses telpa
Preses telpa

CEMEX betons izmantots jūras piekrastes sienu stiprināšanā Francijā

Pēc tam, kad vētra Francijā bija izskalojusi piekrastes nogāzes, Atlantijas Pireneju departaments (Pyrenees-Atlantiques) ieplānoja trīs liela mēroga nogāžu rekonstrukcijas darbus.


Trīs nostiprinātas jūras piekrastes nogāzes – Artha (250 m), Sainte-Barbe (180 m) un Socoa (490 m) Francijas Saint-Jean-de-Luz reģionā – būvētas 19.gs.beigās, tādēļ tām ir nepieciešami regulāri atjaunošanas darbi. Pēc tam, kad 2016.gadā vētra Francijā bija izskalojusi piekrastes nogāzes, Atlantijas Pireneju departaments (Pyrénées-Atlantiques) ieplānoja trīs liela mēroga nogāžu rekonstrukcijas darbus.

Lai labotu nogāzi Artha sienai, darbi tika ieplānoti, ievērojot dabas apstākļus – vēju, paisumu/bēgumu un nokrišņus. Hidrotehniskā betona CXB Hyperfluide C35/45 XS3 Dmax 10 S4 iestrāde tika veikta katru dienu 4-5 stundu garumā starp laiku, kad iestājas paisums un bēgums. Projektā iesaistītā komanda no departamenta Jūrniecības un zvejniecības daļas būvniecības vietai piekļuva izmantojot laivas, savukārt materiāli tika piegādāti ar helikopteriem no Socoa ostas. Darbi tika veikti ļoti saspringtos apstākļos – betonam bija jābūt iestrādātam divu stundu laikā, lai betona saistīšanās process sāktos pirms iestājas paisums. Šādu apstākļu dēļ betonam no CEMEX ražotnēm bija jābūt piegādātam precīzi laikā, lai paspētu to piegādāt uz helikopteru – šim projektam CEMEX piegādāja 80 m3 betona.

Lai veiktu rekonstrukcijas darbus Sainte-Barbe un Socoa sienām, CEMEX ieteica izmantot inovatīvu betonu, kas pielāgots departamenta Zvejniecības un ostas daļas prasībām. Saint-Barbe sienai tika izvēlēts CXB Hydro risinājums – speciāla betona recepte, kas ir piemērota zemūdens betonēšanai un noturīga pret jūras ūdens ietekmi.

Tāpat šis betons atbilst vides drošības prasībām (ņemot vērā, ka pastāv risks, ka betons potenciāli apstākļu dēļ var kļūt bīstams jūras florai un faunai, piesārņot pludmales u.tml.). Pagājušā gada septembrī tika iestrādāti 12 m3 betona, tomēr pēdējie betonēšanas darbi tika uzsākti 2016.gada beigās. Socoa siena tika stiprināta, izmantojot Promptis betonu, kas ir jauns, īpaši ātri žūstoša betona veids.

Ar šo trīs projektu īstenošanu CEMEX apliecināja savu spēju sasniegt mērķi, izmantot inovatīvus risinājumus, pielāgojot tos vides prasībām. Visas trīs piekrastes nākamo mēnešu laikā tiks rūpīgi uzraudzītas. Pēc tam, kad 2016.gadā vētra Francijā bija izskalojusi piekrastes nogāzes, Atlantijas Pireneju departaments (Pyrénées-Atlantiques) ieplānoja trīs liela mēroga nogāžu rekonstrukcijas darbus. 


 Materiālu piegāde ar helikopteru
 

 

 

Materiālu piegāde ar helikopteru

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved