Preses telpa
Preses telpa

CEMEX betons izmantots Francijas futbola kompleksa būvniecībā

Lionas (Lyona) pilsēta Francijā šobrīd piedzīvo pārmaiņas, īstenojot tādus nozīmīgus un liela apjoma projektus kā Gran Stade futbola stadions un pilsētas dzelzceļa līnija.


Tagad projektiem ir pievienojies Olimpiskais Lionas futbola kluba treniņu un dzīvošanas komplekss OL Academie Groupama Lionas pilsētas Meyzieu rajonā. Šis būs Francijas augstākās līgas treniņu komplekss ar sešiem futbola laukumiem, treniņu ēku ar restorānu, bibliotēku un mācību telpu. Kompleksa kopējā platība ir 68,000 m2, un tā būvniecību tika pabeigta 6 mēnešu laikā.

CEMEX piegādāja dažāda veida betonu strukturālajai būvniecībai un mākslinieciskajai fasādei. Kluba talismans – lauva – ir tikusi iegravēta uz sienas tieši blakus galvenajai kompleksa ieejai.

„CEMEX ir daudzpusīgs uzņēmums, un mēs zinām, ka mēs spējam piegādāt produktus un materiālus, kas atbilst visām mūsu klientu prasībām. Turklāt mums vienmēr ir interesanti, kad mūsu produkcija sniedz iespēju māksliniekiem radoši izpausties,” stāsta Terijs Mosners (Thierry Mosnier), CEMEX Francijā direktors, „mēs esam sadarbojušies ar māksliniekiem un arhitektiem jau iepriekš un ceram, ka sadarbība tiks turpināta arī nākamajos gados.”

Lauvas gravējums tika pabeigts sešu dienu laikā, un pie tā strādāja divi cilvēki. Lauvas kontūra ir pilnībā roku darbs – lai to iegravētu, tika izmantots īpaši pielāgots urbis. Lai nodrošinātu, ka lauvas kontūras ir precīzas, iepriekš tika sagatavots šablons, kuru uzlika uz betona sienas. Lauvas ķepas tika veidotas, izmantojot kalti, kā dēļ bija nepieciešama pastiprināta uzmanība katrai detaļai, lai novērstu betona plaisu veidošanos kontūras ārējās malās.

Papildus betona izmantošanai ēkas konstrukcijās, CEMEX izstrādāja arī īpašu betona recepti izteiktai faktūrai. Šis raupjais betons tika izmantots ēkas iekšējai apdarei (sienām). Betons tika ieliets 60 centimetru joslās un ievietots metāla veidnēs, lai izvairītos no virskārtas plaisām sienās.

CEMEX betona kvalitāte ļāva māksliniekiem izmantot savas prasmes un idejas, radot mākslinieciski izcilu rezultātu. Pateicoties CEMEX risinājumiem, mākslinieku idejas kļūst par realitāti.Fotogrāfijās - lauvas kontūra uz ārsienas  

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved