Preses telpa
Preses telpa

CEMEX Berlīnē izmanto īpaša pasūtījuma betonu no pārstrādātiem minerālmateriāliem

Berlīnes apmeklētāji, kas no Centrālās stacijas dodas Ziemeļaustrumu virzienā, nonāks pie Berlīnes Humbolta universitātes (Berlin Humboldt University), kas dibināta 1809.gadā.


Šeit ir unikāla projekta mājvieta – jaunā dabas zinātņu pētniecības un laboratorijas ēka, kas gandrīz pilnībā tikusi uzbūvēta, izmantojot betonu, kas ražots no pārstrādāta betona minerālmateriāliem.

Pārstrādātu būvniecības materiālu izmantošana jaunos projektos sniegs ieguldījumu dabas resursu saglabāšanā un minerālmateriālu izmantošanā, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgāku alternatīvu būvniecības industrijā. „Produkti no otrreizēji pārstrādāta betona materiāliem ir pierādījuši sevi kā vērtīgu risinājumu ceļu un ēku būvniecībā,” stāsta Marsels Bušs (Marcel Busch), CEMEX Vācija Minerālmateriālu reģionālais vadītājs Ziemeļaustrumu Vācijas reģionā. „Pirmo reizi ēku būvniecībā Berlīnē ir izmantots betons, kas ražots no otrreizēji izmantotiem minerālmateriāliem. Mēs esam ļoti priecīgi par to, ka esam bijuši daļa no šī pilotprojekta.”

Lai saražotu pārstrādātos minerālmateriālus, vecie betona fragmenti tiek pārstrādāti smalcinātājā un dzirnavās, kas atdala minerālmateriālus un sadala tos betona ražošanai nepieciešamajā izmērā. Šim materiālam, tāpat kā plaši izmantotam standarta betonam, ir jāatbilst visām tehniskajām prasībām, tādēļ ražošanas procesa laikā mūsu betona tehnologi, operatori un ražošanas plānotāji sadarbojās ar pasūtītāju, ražojot pārstrādātos un sertificētos minerālmateriālus, stāsta Andrea Hansons (Andreas Hanson), CEMEX Vācija Betona reģionālais vadītājs Ziemeļaustrumu Vācijas reģionā. „Mēs cieši sadarbojāmies, lai nodrošinātu nemainīgu materiālu kvalitāti,” viņš skaidro.

Process nav vienkāršs: „Šis būvniecības materiāls ir sarežģītāks par standarta betonu, un ir nepieciešama pieredze, lai ar to strādātu,” stāsta Andrea Hansons, uzsverot, ka „šāda betona ražošana būvniecības vajadzībām pieprasa izcilas zināšanas par betona tehnoloģiju un pildvielām, kas ir CEMEX rīcībā.” Gala rezultāts, tāpat kā standarta betons, atbilst visām būvniecības projekta tehniskajām prasībām, tomēr būtisks ir fakts, ka ir saglabāti dabas resursi. Projektam – četru stāvu Humboldas universitātes ēkai – CEMEX kopumā piegādāja 3 800 kubikmetrus šī īpašā pasūtījuma betonu.

CEMEX ir gatavs piedalīties līdzīgos projektos un izmantot iespēju saglabāt vides resursus, kas ir būtiski ilgtspējīgas nākotnes nodrošināšanā. Turklāt CEMEX Pētniecības grupa (CEMEX Research Group), kas ir globālā CEMEX uzņēmuma pētniecības un attīstības centrs, strādā dažādos virzienos, lai attīstītu otrreizēji pārstrādātus materiālus un izveidotu jaunus materiālus radošiem un videi draudzīgiem risinājumiem, kurus piedāvāt klientiem dažādos tirgos ar dažādiem izaicinājumiem.


Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved