Preses telpa
Preses telpa

CEMEX apbalvots ar Zaļās izcilības balvu

2015.gada 9.decembrī Valsts Vides dienests pirmo reizi godināja „Zaļās izcilības balvas” ieguvējus – 20 dažādu nozaru uzņēmumus. SIA „CEMEX” ir viens no uzņēmumiem, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumu kopumu ietekmes uz vidi samazināšanai.


2010.gadā CEMEX pabeidza Eiropā modernākās cementa rūpnīcas būvniecību Brocēnos, kopumā investējot ap 290 miljonus eiro. Rūpnīcā ieviestas visas labākās cementa nozarē pieejamās tehnoloģijas ar mērķi maksimāli samazināt ražošanas procesa ietekmi uz vidi un sabiedrību.

Modernās tehnoloģijas ļauj ietaupīt enerģiju un aizstāt tādus fosilo kurināmos kā gāze un akmeņogles ar dažādiem alternatīvā kurināmā veidiem –koka atkritumi, ekokurināmais, nolietotās autoriepas un citi materiāli. 2014.gadā alternatīvo kurināmo īpatsvars sasniedza 70% no kopējiem ražošanai nepieciešamajiem energoresursiem, un tas ir viens no labākajiem rādītājiem Eiropā. Tāpat uzņēmums par 32% samazinājies CO2 emisijas salīdzinājumā ar 2008.gada rādītājiem. Emisiju samazinājums ir līdzvērtīgs tām, kuras rada 200 tūkstoši modernu vieglo automašīnu, kas gadā nobrauc vidēji 20 tūkstošus kilometru.

CEMEX ir sertificējis vides vadības sistēmas atbilstoši ISO 14001 standartiem, kā arī ir viens no nedaudzajiem Latvijas uzņēmumiem, kas sertificējis energovadības sistēmas atbilstoši ISO 50001 standartam.

Fotogrāfijā: Deniss Pavlovs, VVD Uzraudzības departamenta vecākais eksperts, CEMEX Cementa ražošanas direktors Uwe Lubjuhn, CEMEX Vides  projektu  nodaļas  vadītāja  Santa  Kļava, Inga  Koļegova,  VVD ģenerāldirektore,  Ingrīda Sotņikova,  VVD  Lielpājas   reģionālās vides pārvaldes direktore.

 

 

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved