Betona ražošanas struktūrvienības vēsture
Par CEMEX

Betona ražošanas struktūrvienības vēsture


SIA RMC Baltic (bijusī akciju sabiedrība Rīgas transporta betons) vēsture aizsākās 1998. gadā ar akciju sabiedrības Rīgas transporta betons vārdu, kuras īpašnieki bija Readymix Kies & Beton (51%) un Frankenfeld Latvia Gmbh & Co. (49%). Uzņēmuma attīstībai un ražošanas apjoma palielināšanai 1999. gadā tika uzsākta betona ražošana otrā ražotnē Daugavpilī. 2002. gadā par vienīgo akciju sabiedrības Rīgas transporta betons īpašnieku kļuva uzņēmums Readymix AG.

Rugby Holding BV kļuva par SIA RMC Baltic  īpašnieku 2002. gadā. Šajā pašā gadā tika uzsākta betona ražošana trešajā īrētajā ražotnē Rīgā, Bukultu ielā 1. Daugavpils ražotnē ekonomisku apsvērumu dēļ ražošana tika pārtraukta un ražotne iesaldēta.

Lai efektīvi un savlaikus nodrošinātu klientus ar transportbetonu, 2004. gadā tika uzsākta betona ražošana Rīgā, Granīta ielā 33/4. Šeit saražoto betonu uzņēmums piegādāja SIA Baltijas betons dzelzsbetona konstrukciju ražotnei, kā arī tika ražots transportējamais betons tiem celtniecības objektiem, kur betonu piegādāja SIA RMC Baltic. Uz to brīdi SIA RMC Baltic bija viens no lielākajiem betona ražotājiem Latvijā. 2003. gadā tika saražots un pārdots aptuveni 100 tūkst. m3 betona.

2005. gada 1. martā CEMEX iegādājās RMC Group, kura centrālais ofiss atrodas Lielbritānijā. Šī integrācija padarīja CEMEX par vienu no lielākajām būvmateriālu ražotāju kompānijām pasaulē, ieņemot līdera pozīciju betona ražošanas nozarē.

2005. gadā 17. martā Brocēnu cementa ražošanas uzņēmums a/s Brocēni tika pievienots SIA RMC Baltic, bet reorganizācijas un izmaiņu procesā apvienotais uzņēmums mainīja savu nosaukumu, un ar 28. aprīli tas ir reģistrēts ar SIA CEMEX vārdu.

2007. gadā, paplašinot ražošanas jaudu, tika atklātas trīs jaunas SIA CEMEX ražotnes. Līdz ar to betonu iespējams piegādāt klientiem no piecām dažādām ražotnēm. Divas no ražotnēm novietotas Rīgā, savukārt trīs novietotas Latvijas reģionos, proti, Brocēnos, Daugavpilī un Madonā.

2008. gada nogalē Madonā tika atklāts inerto materiālu karjers, kas nodrošina dažādus minerālmateriālus klientu vajadzībām.

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved