Static Image
Preses telpa

CEMEX apgrozījums Latvijā 2016. gadā – 58 miljoni eiro

2016. gadā globālā būvmateriālu ražotāja CEMEX apgrozījums Latvijā bija 58 miljoni eiro, bruto peļņa sasniedza 12 miljonus un, salīdzinot ar 2015. gadu, EBITDA palielinājās par 154 %.

“2016. gads bija kārtējais gads, kurš apliecināja prasmīga un aizrautīga darbaspēka nozīmi mūsu biznesā. Lai gan 2016. gadā Latvijā bija vērojama samazināta aktivitāte būvniecības sektorā visās mūsu produktu grupās – cementā, minerālmateriālos un betonā, kā arī tika pārtraukts mūsu ražotā cementa eksports uz Krievijas tirgu, mums izdevās noslēgt gadu ar ļoti labiem klientu apmierinātības rādītājiem, uzlabotu EBITDA un bez neviena drošības negadījuma. Lai samazinātu negatīvo faktoru ietekmi, mēs veicām ieguldījumus efektivitātes pasākumos izmaksu struktūras uzlabošanai un iestrādes cementa eksporta apjomu veicināšanai uz esošajiem Eiropas kaimiņvalstu tirgiem 2017. gadā,” stāsta Greiems Rasels, CEMEX izpilddirektors Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā.

Izšķirošs faktors, kurš ietekmēja uzņēmuma darbību un pārdošanas apjomus eksporta tirgos, bija ieilgušais valdības apstiprinātā elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazinājuma energoietilpīgiem uzņēmumiem saskaņošanas process ar Eiropas Komisiju. OIK nozīmīgi ietekmē Latvijas uzņēmumu ražošanas izmaksas un starptautisko konkurētspēju, tāpēc tā plānotais samazinājums tuvākajos gados uzlabos CEMEX eksporta apjomus. 

CEMEX 2016. gadā veiksmīgi turpināja inovatīvu produktu attīstības programmu, pielāgojot valčbetona tehnoloģiju Baltijas valstu klimatam, kas nodrošina lētāku, ilgtspējīgāku un dabai draudzīgāku ceļu seguma ražošanu un ieklāšanu. Salīdzinot ar 2015. gadu, valčbetona pārdošanas apjomi pērn pieauga par 71 %. 
Uzņēmuma zaudējumi bija 14 miljoni eiro, ko galvenokārt veido procentu izdevumi un nolietojuma izmaksas attiecībā uz vēsturisko ieguldījumu vairāk nekā 300 miljonu eiro vērtībā Eiropā modernākās cementa rūpnīcas būvniecībā Brocēnos. 

EBITDA: ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved