Preses telpa
Preses telpa

CEMEX izdod grāmatu „Cerību ģeogrāfija: Glābjot pēdējos pirmatnējos mežus”

CEMEX, S.A.B. de C.V. (“CEMEX”) (NYSE: CX) 17.oktobrī prezentēja ceturto Dabas grāmatas sēriju izdevumu „Cerību ģeogrāfija. Glābjot pēdējos pirmatnējos mežus” („A Geography of Hope: Saving the Last Primary Forests”).


Turpinot iepriekšējo Dabas aizsardzības grāmatu sēriju izcilības tradīciju, „Cerību ģeogrāfija” apvieno neparastas fotogrāfijas ar tiešu vēstījumu - brīdināt mūs par steidzamo nepieciešamību saglabāt planētas izzūdošos dabas resursus.

Šīs grāmatas tapšanā CEMEX bijis gods sadarboties ar tādām organizācijām kā „Conservation International”, „Earth in Focus” un „The Wild Foundation”. Šo organizāciju ieguldījums „Cerību ģeogrāfijas” izveidošanā ir neatsverams, ļaujot CEMEX aicinājumam saglabāt pirmatnējos mežus un to bagātīgo bioloģisko daudzveidību sasniegt miljoniem cilvēku.

Grāmata „Cerību ģeogrāfija. Glābjot pēdējos pirmatnējos mežus” veltīta vides, kultūras un garīgajai vērtībai, kas piemīt pirmatnējiem mežiem, kuri no planētas izzūd cilvēku darbības dēļ. Šīs mežu ekosistēmas pārstrādā lielus oglekļa daudzumus, nodrošina tik ļoti vērtīgā svaigā ūdens ieguvi, atbalsta vairāk nekā 400 miljonus cilvēku dzīvību visā pasaulē un sniedz sēklas mežu atjaunošanai izcirstās teritorijās. Pirmatnējo mežu saglabāšana ir būtisks uzdevums, lai samazinātu fosilo kurināmo izmantošanu. Tropisko mežu aizsardzība, atjaunošana un apmežošana vien varētu nodrošināt 50% no zinātnieku aprēķinātajiem nepieciešamajiem klimata pārmaiņu uzlabojumiem tuvāko 50 gadu laikā. 

CEMEX izprot nepieciešamību saglabāt ekosistēmas, lai planēta būtu ilgtspējīga, tādēļ veicina kopīgas aktivitātes, lai atlikušo pirmatnējo mežu saglabāšana būtu prioritāte. Šie centieni ir nepieciešami, lai sasniegtu mērķus, kas iekļauti starptautiskajās vienošanās par klimata pārmaiņām.

Jaunākajā Dabas grāmatu sērijas izdevumā CEMEX atkārtoti uzsver uzņēmuma darbību vides aizsardzībā, cerot, ka arī grāmatas lasītāji pievienosies arvien skaitliski lielākam dabas aizsardzības aktivitāšu skaitam, lai saglabātu mūsu planētas ekosistēmas.

Informācija par dalībniekiem

Organizācija „Conservation International” savu darbību balsta uz zinātni, partnerību un pētījumiem, aicinot cilvēkus rīkoties atbildīgi un ilgtspējīgi pret dabu un bioloģisko daudzveidību, lai nodrošinātu labklājību cilvēkiem. Organizācija, kuras galvenais birojs atrodas Vašingtonā, ASV, dibināta 1987.gadā, un tā ir darba devējs vairāk nekā 800 darbiniekiem 30 valstīs 6 kontinentos. Organizācija sadarbojas ar gandrīz 1000 partneriem visā pasaulē. Vairāk informācijas mājaslapā www.conservation.org .

Organizācija „Earth in Focus” izmanto zinātni un zināšanas par fotografēšanas mākslu, lai cilvēkiem sniegtu aizraujošus stāstus, apvienojot zinātni un radošumu. „Earth in Focus” fotogrāfijas tiek izmantotas, lai lielākam cilvēku skaitam parādītu dabas aizsardzības organizāciju vērtīgo darbu. Tās tikušas izmantotas grāmatās, avīzēs, žurnālos un mājas lapās visā pasaulē.

Organizācija „WILD Foundation” darbojas jau vairāk nekā 40 gadus, un tās uzdevums ir aizsargāt vidi un vienlaicīgi īstenot cilvēkam nepieciešamus projektus. Organizācijas darbinieki pasaulē sadarbojas ar vietējiem cilvēkiem, organizācijām, privāto sektoru un valdībām, lai īstenotu praktiskus projektus un komunikācijas iniciatīvas. WILD ir izstrādājusi vīziju – „Nature Needs Half” („Dabai nepieciešama otra puse”) –, kas ir praktiska pieeja ar mērķi veidot līdzvērtīgas attiecības starp cilvēkiem un dabu, izmantojot zinātniskus datus un laika gaitā pārbaudītas zināšanas. Vairāk informācijas  mājaslapā www.wild.org.

CEMEX ir globāls būvmateriālu ražotājs, kurš nodrošina augstas kvalitātes produktus un uzticamus pakalpojumus klientiem un kopienām vairāk nekā 50 valstīs. Šogad uzņēmums svin 110 gadu jubileju, un tam ir bagāta vēsture aktivitāšu, kas veicina labklājību, īstenošanā – piemēram, uzņēmums izstrādājis inovatīvus būvniecības risinājumus, uzlabojis darbības efektivitāti un ir pievērsies ilgtspējīgas nākotnes veicināšanai.

Fotogrāfijā: Tropu mežs Brazīlijā pie Xingu upes.

Fotogrāfijas autore: Kristīna Mitermaiere (Cristina Mittermeier)

Fotogrāfijā: Uncopahgre Nacionālais mežs, Kolorādo, ASV.

Fotogrāfijas autors: Kars Kliftons (Carr Clifton)

Vairāk informācijas  CEMEX mājaslapā www.cemex.com.

Veidot savienojumu

Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved